Kilo nasıl alınır?

Kimse öyle bir şeyle uğraşmaz.
Kilosuna dikkat etmek isteyen herkes mecburen uğraşıyor. Ayrıca zayıfsanız yemeyi de fazla kaçırmıyorsunuz demektir. Sadece çabuk doyduğunuz için öyle zannediyorsunuz. Kimsenin metabolizması büyülü ve hızlı yağ yakmıyor, yok öyle bir şey. Hesap basit, TDEE'ni hesapla. Üstünde bir kalori alımı yap, yeterli.

Yaktığınızdan daha fazla kalori alırsınız kilo almış olursunuz. Ben öküz gibi yiyorum ama kilo alamıyorum diyenler gelmeden kaçayım.

Kilo almanın ve vermenin mantığı çok basit sadece disiplin lazım. Günlük kalori ihtiyacını hesaplayıp 200-500 kalori fazlasını alıyosun bu kadar. Bunun dışında kuruyemişlerin kalorisi fazladır ayrıca sağlıklı yağ içerir günde 1-2 avuç yiyebilirsin. Ama sağlıklı kilo almak için spor şart. Sadece yiyerek kilo alırsan ve spor yapmazsan kas kütlesi fazla kazanamayacağın için pek iyi bir görüntü olmaz.

Ne alaka? Bilmediğin için sana bu kadar imkansız geliyor. Bunun için siteler var günlük kalori ihtiyacını hesaplayabileceğin. İndirirsin telefonuna da bunun için bir program yediklerini girersin ve hesaplanmış olur.
Hocam özellikle önerdiğiniz site/uygulama var mı? Biliyorum saçma bir soru ama böyle bir sürü site/uygulama var.

Geri
Yukarı