Kilo nasıl verilir?

Alpershn38

Hectopat
Merhaba, yasim 16 ve 100 kiloyum. Bana yarari yok, zarari var. Hem goruntu olarak guzel degil kilolu olmak hem ruhen insan yoruluyor. Bana nasil kilo verecegim hakkinda bilgi verir misiniz? Cok ihtiyacım var, kilo almamin tek sebebi, abur cubur cikolata, cips vs.. Şimdiden tesekkurler onerileriniz için.

Kilo almanın nedenini belirtmişsin zaten. Şu süreçte ben tam 8 kilo verdim halbuki herkeste almış. Baktım ben de çok kiloluyum kafaya taktım sağlıklı bir şekilde 2.5-3 ayda 8 kilo verdim.

Yemeyeceksiniz. Yediklerinden kısarak sadece 1 yıl içinde ciddi kilo veren arkadaşlarım oldu, can sıkıcı olabilir ama işin doğrusu bu.

Merhaba, yasim 16 ve 100 kiloyum. Bana yarari yok, zarari var. Hem goruntu olarak guzel degil kilolu olmak hem ruhen insan yoruluyor. Bana nasil kilo verecegim hakkinda bilgi verir misiniz? Cok ihtiyacım var, kilo almamin tek sebebi, abur cubur cikolata, cips vs. Şimdiden tesekkurler onerileriniz için.

Canın her cips vb. bir şey çektiğinde git elma ye muz ye yani meyve ye her kola gazoz çektiğinde su iç ilk önce yeme alışkanlığını yen günlük 2 litre+ su içmek cidden önemli ekmek kullanma yemeklerini çok yağlı yeme ve spor var spor salonu zorunluluğu yok yani her gün 2 saat yürüseniz bile rahat bir şekilde 3 ayda kolay kilo verebilirsiniz önemli olan azim.

Bilimsel olarak günlük ihtiyacın olan kalorinin altında kalori alırsan kilo vermeye başlarsın. 3000 ihtiyacın varsa 2500'lik yiyeceksin, hesap bu kadar basit.

1001 tane kalori hesaplama programı var. Her yediğini yazarak takip edeceksin, aşırı yemeyeceksin ve kalori açığı oluşturarak zayıflayacaksın. Sadece bu da yetmez. Spor yapmazsan vücudunu kolay kolay şekle sokamazsın.

Bilimsel olarak günlük ihtiyacın olan kalorinin altında kalori alırsan kilo vermeye başlarsın. 3000 ihtiyacın varsa 2500'lik yiyeceksin, hesap bu kadar basit.

1001 tane kalori hesaplama programı var. Her yediğini yazarak takip edeceksin, aşırı yemeyeceksin ve kalori açığı oluşturarak zayıflayacaksın. Sadece bu da yetmez. Spor yapmazsan vücudunu kolay kolay şekle sokamazsın.

Sporsan kastın ne, spor salonuna mi gidecegim? Yoksa yuruyus falan mi?

Herkesin metabolizması farklıdır. Birine yarayan egzersiz, diyet vs sana yaramayabilir. Önerilere göre deneme yanılma yapmalı ve sabırlı olunmalı bence. Denediğin yöntemler olduysa ve çok uzun zamandır deniyorsan - mesela birkaç yıldır ciddi biçimde - bir profesyonelden yardım almanı öneririm. Hormonal veya aileden gelen bir durum da olabilir. Ayrıca kilo verdirdiğini iddia eden toz, bitki vesairenin de faydalı olduğunu görmedim.
Düzenli beslenme, spor ve düzenli uykuyu temel alarak yaşamalısın. Yaşın genç olduğu için daha kolay kilo verebilirsin diye düşünüyorum. Akşamları 5-6 arası gibi erken saatte akşam yemeği yemenin faydasını gördüm ben. En tehlikeli zaman dilimi akşam saatleri çünkü, o vakitlerde abur cubur yememelisin (aslında hiçbir vakit yemesen daha iyi ama 1-2 haftada bir kendini ödüllendirme maksatlı ufak bir pizza falan olabilir), paketli gıdalardan uzak durmalısın. İradeli ve kararlı olursan başarabilirsin. :)

Herkesin metabolizması farklıdır. Birine yarayan egzersiz, diyet vs sana yaramayabilir. Önerilere göre deneme yanılma yapmalı ve sabırlı olunmalı bence. Denediğin yöntemler olduysa ve çok uzun zamandır deniyorsan - mesela birkaç yıldır ciddi biçimde - bir profesyonelden yardım almanı öneririm. Hormonal veya aileden gelen bir durum da olabilir. Ayrıca kilo verdirdiğini iddia eden toz, bitki vesairenin de faydalı olduğunu görmedim.
Düzenli beslenme, spor ve düzenli uykuyu temel alarak yaşamalısın. Yaşın genç olduğu için daha kolay kilo verebilirsin diye düşünüyorum. Akşamları 5-6 arası gibi erken saatte akşam yemeği yemenin faydasını gördüm ben. En tehlikeli zaman dilimi akşam saatleri çünkü, o vakitlerde abur cubur yememelisin (aslında hiçbir vakit yemesen daha iyi ama 1-2 haftada bir kendini ödüllendirme maksatlı ufak bir pizza falan olabilir), paketli gıdalardan uzak durmalısın. İradeli ve kararlı olursan başarabilirsin. :)
Ben 5 ay once diyetisyene gitmiştim, 2 haftada 6 kg vermistim, ve cok sıkı oldugu icin sıkılıp birakmistim. Sence öğlenleri yarim ekmek arasi mi yemeliyim, yoksa ceyrek mi?

Başlarda tabii ki çok sıkı olacaktır. Sıkılıp bırakmayacaksın, yoksa nasıl amacına ulaşabilirsin ki? Bak güzel de kilo vermişsin. Ayrıca ilk verilen kilo miktarı sonradan verdiğinden fazla olacaktır genellikle böyle oluyor, verme miktarı aylar geçtikçe azalabilir, bundan dolayı da moralini bozmamalısın. Farklı diyetisyenleri deneyebilirsin çok psikolojini etkiliyorsa. Bir de ekmeği kessen iyi edersin. Lifli gıdaları başka yollarla da alabilirsin. Aklıma gelen bir şey de yavaş yemeye çalışman, çok hızlı yiyenler de doyum hissi başlayana kadar bir dünya yiyecek tüketmiş oluyor sonra da kilo oluyor bunlar. Bundan ötesi beni aşar, işin uzmanlarına danışmalısın :) Biz ne dersek diyelim herhangi birinin herhangi bir yorumundan öteye gitmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı