Kilo verirsem deri sarkması olur mu?

Ben de mart ayından beri yememe içmeme çok disiplinli şekilde olmasa da dikkat ediyorum. Ama mutlaka her gün en az 5km yürüyüş yapıyorum. 2 günde 1 de egzersiz hareketleri yapıyorum. 90 kilo civarıydım inanın daha hiç tartılmadım ama çevremdeki insanların farkedeceği kadar kilo verebilmişim.

Sizler bu kadar kiloyu nasıl verdiniz var mıdır verebileceğiniz tavsiyeler ?
Düzenli diyet. Kendimi çok sıkmadan temiz ürünler ile kalori açığı oluşturdum. Başlarda ayda 1, sonradan 2 haftada 1 cheat meal yaptım. Düzenli bir spor programı kullandım. Bu kadar.

Sağlıksız bir şekilde, spor yapmadan verirsen sarkmalar oluyor. 15-20 kiloyla sarkma pek olmaz ama sen yine de hızlı vermemeye çalış.

Ben de mart ayından beri yememe içmeme çok disiplinli şekilde olmasa da dikkat ediyorum. Ama mutlaka her gün en az 5km yürüyüş yapıyorum. 2 günde 1 de egzersiz hareketleri yapıyorum. 90 kilo civarıydım inanın daha hiç tartılmadım ama çevremdeki insanların farkedeceği kadar kilo verebilmişim.

Sizler bu kadar kiloyu nasıl verdiniz var mıdır verebileceğiniz tavsiyeler ?
Aç kalarak vermiştim zamanında tansiyon falan düşürüyor zor süreçti. Önermem tabii ki. Karın kası çalışıyordum bir de.

Beslenmeye dikkat ederseniz, antrenmanın hakkını verirseniz güzel bir vücuda sahip olursunuz.

Kilo verirken kas yapamazsınız o yüzden hedefiniz önce kilo vermek, aynı zamanda kilo verirken güç kaybı yaşamamak için gücü korumak, yeterli kiloyu verdikten sonra kas kazanımına geçmek olacak.

Tabi kilo verirken kas yapamayacağım zaten diye salmamak gerekir. Kas kazanımı olmasa bile, az da olsa güçlenirsiniz. Kendinizi aç bırakarak vesaire yapacağınız her diyet, boş diyettir. 5 kilo verirsiniz, 15 kilo geri döner, o yüzden aç kalmalı diyet değil; kalori açığı vermeli diyet yapacaksınız.

Arkadaşlar ben 17 yaşında 1.75 boyunda 90 kilo bir erkeğim. Boyum biraz geç uzuyor ve kilolu gözüküyorum. Hem boyum uzasa da 90 kilo yine fazla olduğu için yazın 3 ayda 15-20 arası kilo vermek ve kas yapmak istiyorum. Sınavım olduğu içinde 3 ay sadece zamanım var. Ancak çok korktuğum bir durum bende deri sarkması olur mu?

Hocam selam son durum ne verdiniz mi ve sarkma oldu mu?

Hocam selam son durum ne verdiniz mi ve sarkma oldu mu?

Merhaba hocam şu an 82.5'e düştüm. Yazın kötü olaylar nedeniyle spor yaparak değil de yemekten kısarak anca bu kadar verdim. Öncesinde 94'lere falan çıkmışlığım olduğu için derimin yüzey alanı büyük. Haliyle 74 kg (hedefim 74) birisine 94 kglik birinin derisini giydirdiğinizi düşünün, bol gelir ona. Şu an koltuk altlarımda, biraz bel kısmında, biraz göğüs uçların etrafında ve göbeğimde(göbek deliği ve etrafı) kırılmalar var. (Beyaz-gri renginde uzun çizgi şeklinde lekeler, çok gözükmüyorlar). O kısımların hafif sarkacağını düşünüyorum çünkü o kısımlar yumuşak. 75'e kadar sarkma da olsa şu an göbeğimi içeri çektiğimde 75'te nasıl gözükürüm az çok anlıyorum. Göbepimi içeri çektiğimse derim sıklaşıyor ve sarkmıyor. Ama yağ torbası gibi sallanıyor. Onu da kas yaparak hallederim diye düşünüyorum. Özetle kurtardım diyebilirim.

Merhaba hocam şu an 82.5'e düştüm. Yazın kötü olaylar nedeniyle spor yaparak değil de yemekten kısarak anca bu kadar verdim. Öncesinde 94'lere falan çıkmışlığım olduğu için derimin yüzey alanı büyük. Haliyle 74 kg (hedefim 74) birisine 94 kglik birinin derisini giydirdiğinizi düşünün, bol gelir ona. Şu an koltuk altlarımda, biraz bel kısmında, biraz göğüs uçların etrafında ve göbeğimde(göbek deliği ve etrafı) kırılmalar var. (Beyaz-gri renginde uzun çizgi şeklinde lekeler, çok gözükmüyorlar). O kısımların hafif sarkacağını düşünüyorum çünkü o kısımlar yumuşak. 75'e kadar sarkma da olsa şu an göbeğimi içeri çektiğimde 75'te nasıl gözükürüm az çok anlıyorum. Göbepimi içeri çektiğimse derim sıklaşıyor ve sarkmıyor. Ama yağ torbası gibi sallanıyor. Onu da kas yaparak hallederim diye düşünüyorum. Özetle kurtardım diyebilirim.

Hocam son durum nedir? Ben de benzer boy ve kilodayım. Bu arada kilo verdikten sonra bir boy uzaması oldu mu?

Hocam son durum nedir? Ben de benzer boy ve kilodayım. Bu arada kilo verdikten sonra bir boy uzaması oldu mu?

Boy uzaması genetik hocam boyum bir yarım santim uzadı. Şu an 83 kilodayım. (90'dan indim 1 ayda yemeğe dikkat ederek) Sarkma olmadı çatlaklar var. Sporu bırakınca vücut yumuşadı biraz çok güçsüz hissediyorum spora giderken çok güçlü hissediyordum. Oradaki hocalar ve spora gelen bir iki abi bende senin gibiydim bir 10 kilo daha ver sarkma olda bile kas yaparsın geçecek dediler bakalım. Bu arada vücudu birtanesi hayvan gibiydi ayıptır söylemesi.

Arkadaşlar ben 17 yaşında 1.75 boyunda 90 kilo bir erkeğim. Boyum biraz geç uzuyor ve kilolu gözüküyorum. Hem boyum uzasa da 90 kilo yine fazla olduğu için yazın 3 ayda 15-20 arası kilo vermek ve kas yapmak istiyorum. Sınavım olduğu içinde 3 ay sadece zamanım var. Ancak çok korktuğum bir durum bende deri sarkması olur mu?
Derinizin sarkma ihtimali yüksek. 5-6 kilodan fazla verirseniz ayda (düzenli olarak) yüksek ihtimalle deriniz sarkar.

Yeni konular

Geri
Yukarı