Kilo verme sonucu sarkan deri nasıl düzeltilebilir?

Trojan067

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, 16 yaşındayım ve lise öğrencisiyim. 1 ay önce hayal kırıklığına uğradım ve kilo verme kararı aldım, 97-100 kilo arasından 92 kiloya kadar düştüm ama şu an kalçam biraz büyük ve göbeğim de var ve uzun süredir kilolu olduğum için göbek derim duruyor ve yanlarım biraz şişkin. Bunu çözmek için evde nasıl hareketler yapabilirim? Şu zamana kadar ekmeği kestim şekeri azalttım ve sadece akşam yemeği yiyordum ama son 1 hafta 2-3 öğün yemeye başladım ama tekrar 1 öğüne düşürebilirim, hangi hareketleri yapmamı önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, 16 yaşındayım ve lise öğrencisiyim. 1 ay önce hayal kırıklığına uğradım ve kilo verme kararı aldım, 97-100 kilo arasından 92 kiloya kadar düştüm ama şu an kalçam biraz büyük ve göbeğim de var ve uzun süredir kilolu olduğum için göbek derim duruyor ve yanlarım biraz şişkin. Bunu çözmek için evde nasıl hareketler yapabilirim? Şu zamana kadar ekmeği kestim şekeri azalttım ve sadece akşam yemeği yiyordum ama son 1 hafta 2-3 öğün yemeye başladım ama tekrar 1 öğüne düşürebilirim, hangi hareketleri yapmamı önerirsiniz?
Haraket değil.Kanka hızlı kilo vermek doğru değil ya da 1 öğün yemek.Sen atıyorum 100 kilosun kilo vericeksin bunun en sağlıklı yolu alman gereken kaloriyi hesaplaman ve ona göre beslenmen lazım.Kilo alınca o yağlar deri altında depolaniyor bu depolanma sirasinda deride büyüyor.Sen o kiloyu bir anda almadigin için hızlı kilo verince deri o kadar hızlı küçülemez ve sarkma yapar.Bu işi hem ağırlık antrenmanı hem de güzel kalori hesabı olan bı diyetle yapman lazım.Bi anda almadiysan bir anda veremezsin yavaş yavaş vermen lazim

Yeni konular

Geri
Yukarı