Kilo vermek isteyen birisi neler yemeli veya yememeli?

SenpaiKangal

Picopat
Selam dostlar, yaşım 18 kilom 90 boyum da 170. Bayağı göbekli birisiyim sırf bu durumdan dolayı kızlardan hep red yiyorum ve kendimi artık yordugumu düşünüyorum. Kilo vermek istiyorum spora başlayacağım en kısa sürede ama neler yemeliyim veya neleri yememeliyim bilmiyorum. Çok fazla abur cubur tüketen birisi değilim belki ayda 1 gofret veya cipsi. Hep geceleri yemek yiyip yatıyorum annem bunun kilo aldırdığı söylüyor doğru mudur? Çok fazla ekmek tüketiyorum bunları nasıl azaltabilirim? Bir de ek soru olarak sizce kaç kilo vermem daha doğru olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam dostlar, yaşım 18 kilom 90 boyum da 170. Bayağı göbekli birisiyim sırf bu durumdan dolayı kızlardan hep red yiyorum ve kendimi artık yordugumu düşünüyorum. Kilo vermek istiyorum spora başlayacağım en kısa sürede ama neler yemeliyim veya neleri yememeliyim bilmiyorum. Çok fazla abur cubur tüketen birisi değilim belki ayda 1 gofret veya cipsi. Hep geceleri yemek yiyip yatıyorum annem bunun kilo aldırdığı söylüyor doğru mudur? Çok fazla ekmek tüketiyorum bunları nasıl azaltabilirim? Bir de ek soru olarak sizce kaç kilo vermem daha doğru olur?

Diyetisyene gidebilirsin

Geceleri yediğin yemeğin fazladan kilo aldırdığı doğrudur, sana ekmekten uzak durmanı söylemek çok klasik bir şey olacaktır. Şekeri olabildiğince az tutmaya bak. Olabildiğince yeşillik tüket bir sürü salata türü var beğenebileceğin şeylere bakabilirsin. Akşamlarıda smoothie içebilirsin, smoothie içtikten sonra daha bir şey yemenide hiç tavsiye etmiyorum başlarda iğrenç gelebileceğinide söyleyebilirim... sonradan alışırsın. Okulda diyet şeyler tüketebilirsin, markette form ürünlerine bakmanı öneriyorum. Bol bol su içmeni tavsiye ediyorum, lütfen saçmalayıp kendini aç bırakmayıda düşünme her ne kadar hızlı kilo verebileceğini düşünsende sarkma gibi problemler yaşayacaksın. Kaç kilo vermen gerektiğini sitelerden öğrenebilirsin şuan da aklımda yoklar. Başlıktada denildiği diyetisyene başvurabilirsin, yanlış bir şey değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı