Kilo vermek istiyorum

SatoruGojo

Centipat
Makaleler
3
Daha fazla  
Arkadaşlar Haziran'ın 22'sinde kadar kilo vermeyi denemek istiyorum. Ne yapmam gerek? En hızlı kilo verme yöntemi hangisi? Full aç bile kalabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
En hızlı şekilde kilo verirsen metabolizman kendini kilitler ve sonra çok daha hızlı şekilde kilo alırsın ve kas kaybı yaşarsın. Bu rehberime bakabilirsin. Eğer spoe ile uğraşmıyorsan proteini kilon başına (çok yağlıysan; yağsız kas kütleni hesaplayıp ona göre yap.) 1.4-1.5 gram protein alabilirsin.

Keşke boyunuzu kilonuzu falan da yazsaydınız. Obez misiniz, hafif yağlı mısınız, skinnyfat misiniz?
3.5 aylık bir sürede SAĞLIKLI BİR ŞEKİLDE 10 kilo vermiş biri olarak spor yaparak kilo vermenizi öneririm. Ancak yapacağınız sporu da kalori yakma aracı olarak görmeyin.
Haziranın 22'sine pek uzun bir süre yok o yüzden ketojonik diyet yapmanızı öneririm. Ancak ketojonik diyette bile vücüuttaki ketonların kullanılmaya başlanması bile 3 hafta kadar sürüyor o da sizin bahsettiğiniz süreden çok daha fazla. Bu yüzden kilo vermeyi acele haline getirmemeli ve kalorilerinizi saymaya başlamalısınız. Ben ilk ay bazal metobolizmamın 500 eksiğini diğer ay da 1000 eksiğini aldım. Sonrasında karbonhidrat döngüsü yapmaya başladım. Bunların ne olduğuna internetten de bakıp bilgi alabililrsiniz.

En hızlı şekilde kilo verirsen metabolizman kendini kilitler ve sonra çok daha hızlı şekilde kilo alırsın ve kas kaybı yaşarsın. Bu rehberime bakabilirsin. Eğer spoe ile uğraşmıyorsan proteini kilon başına (çok yağlıysan; yağsız kas kütleni hesaplayıp ona göre yap.) 1.4-1.5 gram protein alabilirsin.
Hocam öncelikle elinize sağlık ancak diyette yağsız kas kütlesinin 2 veya 2.5 katını alamsı daha doğru olur ya da karbonhidrattan fazla kısmayayım diyorsa öyle de olabilir. Protein tüketiminin tok hissetme durumunu etikleyeceğini söylemişti Güray Aydın. Ayrıca 1000 kalori kısımından fazlası ''Fazla kalori açığı'' olacağı için karbonhidrat döngüsü çok iyi bir diyet programı. Keşke ondan da bahsetseydiniz. Ayrıca analiz raporlarında protein miktarı, bahsedildiğinden az açıklanmış bazı protein tozu markalarını keşke oraya dahil etmeseydiniz.

Son düzenleme:
Hocam öncelikle elinize sağlık ancak diyette yağsız kas kütlesinin 2 veya 2.5 katını alamsı daha doğru olur ya da karbonhidrattan fazla kısmayayım diyorsa öyle de olabilir. Protein tüketiminin tok hissetme durumunu etikleyeceğini söylemişti Güray Aydın. Ayrıca 1000 kalori kısımından fazlası ''Fazla kalori açığı'' olacağı için karbonhidrat döngüsü çok iyi bir diyet programı. Keşke ondan da bahsetseydiniz. Ayrıca analiz raporlarında protein miktarı, bahsedildiğinden az açıklanmış bazı protein tozu markalarını keşke oraya dahil etmeseydiniz.
Öncelikle teşekkürler. Zaten sporcular için 2 katını alması gerektiğinden bahsetmiştim fakat sporcuların kas lifleri sürekli parçalandığından dolayı yüksek protein ister yeniden iyileşmek için fakat normal insanlarda buna gerek yoktur. Proteinin fazlası vücutta yağ olarak depolanır, definasyonda bu kötü bir şeydir.

Güray Aydın bunu neye dayanarak söylemiş? Tok hissetme durumunu lif etkiler hocam.

Ben o verilere pek inanmıyorum çünkü bir kanıt sunmamış. Ha kanıt sunar orası ayrı. Fakat ben Swiss Nutrition'a güveniyorum ve zaten kullanıyorum da. Ama SSN için aynısını söyleyemeyeceğim, önceden de bana fabrika ve ham madde bilgisi paylaşmamışlardı.

Yapay şekerli ve yağlı yiyecekler yeme, bol su iç, günde 1,5-2 saat koşu, bisiklet, tempolu yürüyüş, kısaca kardiyo denilen terleten egzersizleri yap, uykudan 5 saat önce yemeyi kes. Bu kadar. Ekmek ve hamur işi gibi sadece kilo aldırıp hiçbir işe yaramayan yiyeceklerden, meyve suyu, kola gibi şeker deposu ve kanser sebebi olan içeceklerden uzak dur.

Geri
Yukarı