Kilo vermek istiyorum

Bazı doktorlar ilgilendikleri hastalar için yaş sınırı koyabilir, onun dışında öyle bir durum yok.
Hocam hormonal bozukluk olabilir çünkü göğüsüm yıllardır hep aynı büyüklükte ve olması gerekenden daha yağlı. Benden fazla kilolu insanların bile benim kadar göğüsü yok.

Bar diye hitap ediliyor sanırım hocam.

Ağırlık kaldırarak kilolarını atabilmen mümkün çünkü her yaptığın kas yağların yerine geçiyor. Bunu düzenli ve doğru bir şekilde yapmak lazım.

Sadece bar kaldırırsanız ön kollarınızı çalıştırmış olursunuz ki yağlarınızın çoğunluğu ön koldan ziyade karın bölgenizde veya kalçanızdadır diye düşünüyorum.

Fitness'a başlayabilirsiniz (Benim önerim). Hem ağırlık kaldırarak kas yapmaya başlarsınız. Bir yandan da koşu bandında tempolu yürüyüş yaparak hem nefes alıp vermenizi bir düzene sokarsınız hem de yağ yakımına yardımcı olur. Belli bir düzene girersiniz.

Diğer arkadaşın dediği gibi yediklerine dikkat etmen gerekiyor. Gazlı içecek tüketmemelisin, yağlı yiyecekler tüketmemelisin. Bunlar senin elinde (Spor dışında).

Bar tabii ki kaldır, şınav mekik evdeyken çek sana katkı sağlar. Biz insanlar spora gitmesek bile evde 100 şınav 100 mekik 100 bacak hareketi yapmayı çok görüyoruz. Aslında çokta zor değil. Fakat yemek yememe kısmı zaten başlı başına yanlış. Diyeti yiyerek yapacaksın. En basitinden sabah aç durmanın mantığı yok. 2 Dilim kepekli / tam buğday / tahıllı ekmek + kibrit kutusu kadar peynir + 3-5 siyah peynir + domates / salatalık yanında da içebilirsen (doğal) bitki çayı ile hem karnını doyurup hem de mideni şişirsin mesela bu şekilde bir rutine oturtursan ve yemeği de bu şekilde çorba + bir tabak ev yemeği + kase yoğurt ile tamamlayabilrsin. Öğleni de farketmeksızın 1 adet meyve ile günü bu şekilde bitirebilirsin.
Hocam bende şu sorun var: Şınav çekemiyorum ancak mekik veya başka hareketler yapabiliyorum

Hocam bende şu sorun var: Şınav çekemiyorum ancak mekik veya başka hareketler yapabiliyorum
Demek ki kolların güçsüz. Sen spor yapmayan, yağlı bir bireysin şuan. Hatta yaklaşık 4-5 kilo ödemin mevcut. Mesela ödem kısmını da 1 haftada atıyosun direk. Dediğim düzene bir oturt, 2 hafta sonra gene gel buraya belirt :) Arkadaşın da dediği gibi senin yapman gereken yemeği düzene koymak ve abartmamak. Üstüne de ufak tefek yürüyüş + spor eklemen sana ayda 7-8 kilo verdirecektir.

Şınav çekemiyorum...
Sanırım benim 4 yaş küçük halimsin :D Zamanında çok kassızım diyerek 2-3 kilo ağırlık çalışıp maksimum şınav rekorumu 0'dan 2'ye çekmiştim. Kilo verme açısından çok faydası olan bir hareket değil tabiki ama arkadaşlarım takır takır şınav çekerken ben onlara katılmıyordum. 2-6 kg arasındaki ağırlıklara ( 6 üstünü hala kaldıramam :D ) 2 ay kadar çalışıp bu düzeye gelmiştim. Eğer 20 kiloyu rahat kaldırabiliyorsanız büyük ihtimalle şınav çekme yönteminiz yanlış.

Sanırım benim 4 yaş küçük halimsin :D Zamanında çok kassızım diyerek 2-3 kilo ağırlık çalışıp maksimum şınav rekorumu 0'dan 2'ye çekmiştim. Kilo verme açısından çok faydası olan bir hareket değil tabiki ama arkadaşlarım takır takır şınav çekerken ben onlara katılmıyordum. 2-6 kg arasındaki ağırlıklara ( 6 üstünü hala kaldıramam :D ) 2 ay kadar çalışıp bu düzeye gelmiştim. Eğer 20 kiloyu rahat kaldırabiliyorsanız büyük ihtimalle şınav çekme yönteminiz yanlış.

1 ay önce spor salonuna gitmeye başladım. Şu anda neredeyse tüm aletlerde 28 - 35 kiloları rahatlıkla kaldırabiliyorum veya çekebiliyorum. Bir şınav çekemiyorum ama.. 😄

Demek ki kolların güçsüz. Sen spor yapmayan, yağlı bir bireysin şuan. Hatta yaklaşık 4-5 kilo ödemin mevcut. Mesela ödem kısmını da 1 haftada atıyosun direk. Dediğim düzene bir oturt, 2 hafta sonra gene gel buraya belirt :) Arkadaşın da dediği gibi senin yapman gereken yemeği düzene koymak ve abartmamak. Üstüne de ufak tefek yürüyüş + spor eklemen sana ayda 7-8 kilo verdirecektir.
Ödemi nasıl atabilirim hocam?

1 aydır spor salonuna gitmeye başladım. Şu anda neredeyse tüm aletlerde 28 - 35 kiloları rahatlıkla kaldırabiliyorum veya çekebiliyorum. Bir şınav çekemiyorum ama.. 😄
O zaman sizin de büyük ihtimalle yönteminiz yanlış. Önce düz duvardan başlayarak yavaş yavaş eğimin arttıldığı şınav öğrenme programları var, Youtube'dan bakmanızı tavsiye ederim.

Maksimum 2400 kalori alacaksın. Yağ alımında maksimum 73 gram olmalı günlük. Karbonhidrat ve protein alımını koruman gerek vücut işlevleri için. Ondan dolayı da Karbonhidratı 300 proteini de 150 gram alsan yeter.

Yeni konular

Geri
Yukarı