Kilo vermek ve değişim

berkanrekt

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar doğuştan beri kiloluyum. Bundan bir sene önce yani pandemi öncesi 25 Kg vermiştim. Yani en azından kendime göre ufakta olsa tipim düzgündü fakat, şu an da tipim çok kötü olmaya başladı. Tipten fazla vücudum. Evde durarak 1 hafta %85 diyet 2 hafta %70'lik bir diyet yaparak 8 kilo verdim. Benim kilo verme hedefim 70bKg, bunları nasıl hızlı şekilde verebilirim? Adam gibi zayıflayınca tipimin iyi olacağını düşünüyorum. Çevremdekilerin çoğu da bunu söylüyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kilo vermek için yorulman, terlemen lazım.
Yorulman için spor yapman lazım. Mesela sadece diyet ile değil yürüyüş te yapabilirsin.

Herkes aynı zırvaları farklı şekilde söyleyecek, madem 25 vermişsin zaten ne yiyip ne yemeyeceğini spor yaparsan düzgün vereceğini biliyorsun. Tek önemli nokta arabada giderken camdan bakarak daldığında, kilo vermiş olmayı hayal edip pembe bulutları kafana koyma bu işide büyütme, gerçekleştir.

Aman hızlı kilo vereyim deme büyük sıkıntılar doğurabilir. Sabırlı ol ve sağlıklı beslen. İşlenmiş gıdalar abur cubur, yağlı ve unlu şeyler yemeyi bırak. Protein ağırlıklı beslen. Geç yatma uykunu güzel al, bol su iç. Spor yapabilirsen de yap, en azından vücut ağırlığınla başla sınav ve squat. Yaşının genç olduğunu tahmin ediyorum moralini bozma, metabolizman hızlıdır ilerde kilo verirsin önemli olan devam ettirebileceğin bir beslenme düzeni oluşturmak. 3 ay kastın 30 kilo verdin diyelim sonra yine eski hayatına dönersen bir anlamı kalmaz. Yavaş ve sağlam adımlarla gitmen lazım. 6 ay yada 1 sene hedef olarak konabilir.

Aman hızlı kilo vereyim deme büyük sıkıntılar doğurabilir. Sabırlı ol ve sağlıklı beslen. İşlenmiş gıdalar abur cubur, yağlı ve unlu şeyler yemeyi bırak. Protein ağırlıklı beslen. Geç yatma uykunu güzel al, bol su iç. Spor yapabilirsen de yap, en azından vücut ağırlığınla başla sınav ve squat. Yaşının genç olduğunu tahmin ediyorum moralini bozma, metabolizman hızlıdır ilerde kilo verirsin önemli olan devam ettirebileceğin bir beslenme düzeni oluşturmak. 3 ay kastın 30 kilo verdin diyelim sonra yine eski hayatına dönersen bir anlamı kalmaz. Yavaş ve sağlam adımlarla gitmen lazım. 6 ay yada 1 sene hedef olarak konabilir.
70KG için 1 yıl hedef koydum. Spor ile çok rahat veririm diye düşünüyorum 1 yılda, çünkü biraz hızlı kilo verebiliyorum fazla kilolarımdan ötürü. Ve şuan kilo yapabilicek çoğu şeyi yemiyorum. Ama uyku çok sıkıntılı sabah 5-6 gibi yatıyorum, öğlen 12-1 gibi uyanıyorum.
Herkes aynı zırvaları farklı şekilde söyleyecek, madem 25 vermişsin zaten ne yiyip ne yemeyeceğini spor yaparsan düzgün vereceğini biliyorsun. Tek önemli nokta arabada giderken camdan bakarak daldığında, kilo vermiş olmayı hayal edip pembe bulutları kafana koyma bu işide büyütme, gerçekleştir.
Valla doğru söylüyorsun.
Kilo vermek için yorulman, terlemen lazım.
Yorulman için spor yapman lazım. Mesela sadece diyet ile değil yürüyüş te yapabilirsin.
Evde durarak 8kg vermişim.
Ve 25kg verdiğim zaman 120kg'ydum vucüdum düz gözüküyordu. Kilolu gözükmüyordum.

Geri
Yukarı