Kilolu biri, spor yaparken tavuk pilav yemeli mi?

Dontnameused

Femtopat
Daha fazla  
Benim bir 7-8 kilo fazlam var fiziksel bir işte çalışıyorum spora başlayacağım. Beslenme planim şu şekilde; sabah 3 yumurta akşam 250-300 gram pilav yarım bonfile.

zaten pliav makarna kilo yapıyor meyve sebze tüketmeli

Hocam pilav nasıl yağ yapiyor? Eğer pilavi yağsiz bir sekilde yaparsaniz gereken karbonhidrati alabilirsiniz. Kırmızı etin yağ orani yüksek tavuğa göre bu yuzden tavuk tercihimdir hem daha ucuz. Ama siz bilirsiniz bonfile et de olur geri kalan dısında yumurtayida haslayin. Ve en onemlisi kalori takibi yapin protein ağirlikli beslenip.

Hocam pilav nasıl yağ yapiyor? Eğer pilavi yağsiz bir sekilde yaparsaniz gereken karbonhidrati alabilirsiniz. Kırmızı etin yağ orani yüksek tavuğa göre bu yuzden tavuk tercihimdir hem daha ucuz. Ama siz bilirsiniz bonfile et de olur geri kalan dısında yumurtayida haslayin. Ve en onemlisi kalori takibi yapin protein ağirlikli beslenip.
Zaten tavuk kullanıyorum pilavida özel yağsız ve tuzsuz yiyorum

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu kadar.
Bir de yağ yemek yanlış bir şeymiş gibi yok yağsız tuzsuz yiyorum yok pilavı yağsız yersen gerekli carbı karşılarsın.🤣
Ketojenik diyet diye bir şey duymamışlar bunlar.
Gerçi ketojenik diyete de gerek yok yağ yemek için.
Her türlü hepsinden yiyeceksin.
Kalori takibi yapmaya çalış.
Alman gerekenden 300 kadar daha az kalori al.

Bir de yağ yemek yanlış bir şeymiş gibi yok yağsız tuzsuz yiyorum yok pilavı yağsız yersen gerekli carbı karşılarsın.🤣
Ketojenik diyet diye bir şey duymamışlar bunlar.
Gerçi ketojenik diyete de gerek yok yağ yemek için.
Her türlü hepsinden yiyeceksin.
Kalori takibi yapmaya çalış.
Alman gerekenden 300 kadar daha az kalori al.

Dostum niye komik attin yanlış bir bilgi vermisim gibi? Çok biliyorsan haklı olmadigimi söyleyebilirdin diyeceğimde hakliyim lutfen deneyim kazanmadan bu konular hakkinda en azından bana gülücük atma.

Zaten tavuk kullanıyorum pilavida özel yağsız ve tuzsuz yiyorum.

Bu adamın dediklerine bakma. Pilavi yağsız yapip direkten yağ kaynaklari avacado gibi seylerden sağlıklı yağ alabilirsin eğer istiyorsan.

Son düzenleme:
Dostum niye komik attin yanlış bir bilgi vermisim gibi? Çok biliyorsan haklı olmadigimi söyleyebilirdin diyeceğimde hakliyim lutfen deneyim kazanmadan bu konular hakkinda en azından bana gülücük atma.

Bu adamın dediklerine bakma. Pilavi yağsız yapip direkten yağ kaynaklari avacado gibi seylerden sağlıklı yağ alabilirsin eğer istiyorsan.
Gülücük atmasam olabilirdi de bilmem kırmızı etin yağ oranı yüksek falan çok aşırı detaya girmeye gerek yok.
Profesyonel yarışmalara giden sporcu olmadıktan sonra gerek yok o kadar. Hem yağ da önemli.

Zeytinyağı, tereyağı kullanarak yapabilir pilavı.

N'apsın, pilavı yağsız yeyip ayrıyeten avokado yağı mı kaşıklasın?

Hem istiyorsa değil. Zaten sağlıklı yağ almazsa sağlıksız olur. Sağlığın olmadıktan sonra nasıl kas inşa edecek?

Gülücük atmasam olabilirdi de bilmem kırmızı etin yağ oranı yüksek falan çok aşırı detaya girmeye gerek yok.
Profesyonel yarışmalara giden sporcu olmadıktan sonra gerek yok o kadar. Hem yağ da önemli.

Zeytinyağı, tereyağı kullanarak yapabilir pilavı.

N'apsın, pilavı yağsız yeyip ayrıyeten avokado yağı mı kaşıklasın?

Hem istiyorsa değil. Zaten sağlıklı yağ almazsa sağlıksız olur. Sağlığın olmadıktan sonra nasıl kas inşa edecek?

Dostum detayli anlatiyorum cunku arkadas sormus. Detayli anlatmayipta ne yapayim yapip yapmasi beni ilgilendirmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı