Kilolu birisi bulk mı cut mı yapmalı?

• Konuyu başlatan UPS
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 500
Peki kalori açığını sporda kaç kalori yaktığımı hesap ederek mi yapacağım yoksa direk almam gereken kaloriye göre mi? Bir de ben kilo verirken ağırlıklarda artma olur mu?
Günlük kalorinize göre. Oda zaten yaş, cinsiyet, aktivite düzeyine göre değişen bir şey. Kilo verirken ağırlıklar artar mı bilmiyorum.

Bulk fazla kalori alıp kas yapmak değil mi? 96 kiloysanız bulkın bsini bile yapmayın. Kalori açığı oluşturup yağ yakmaya odaklanın.

Yok daha neler, 96 kilo birinin clean bulk yapması nedir? Yağ oranın muhtemelen %25'ten bile fazladır. Tabii ki önce yağları yakmalısın, tabii bu esnada düzgün ağırlık çalışmaları yap ki kilo verirken kastan da gitmesin. İdeal yağ oranına inince istediğin gibi bulkta yaparsın. Basit bir mantıkla bulk yaparsan yağ oranın %25 ise bulk sonunda kim bilir kaç olur belki %32? Sonrasında 2 yıl definasyon yaparsın artık eritmek için :D

Hocam 400 kalori açığıyla programı yapıyorum 3 gündür gayet güzel gidiyor fakat bu definasyon sürecinde sadece yağ yakıcaksam 1 ayda 3 kilo vermek yerine hiçbir şey yemeyip 7-8 kilo veririm en azından skinny fat olurum hangisi daha mantıklı.

Hocam 400 kalori açığıyla programı yapıyorum 3 gündür gayet güzel gidiyor fakat bu definasyon sürecinde sadece yağ yakıcaksam 1 ayda 3 kilo vermek yerine hiçbir şey yemeyip 7-8 kilo veririm en azından skinny fat olurum hangisi daha mantıklı.
hocam şuanki ihtiyacın 2900 kalori yaklaşık yok 400 yok 500 kalori açığını boşverin direk 1000 kalori açık bırakın ve idmanı aynı sıklıkta yapın diyetteyken yani ağırlık düşürmeyin 1-2 tekrar oynamalar olur o doğal birşey ve en az 5 gün kardiyo 40 dk yapmaya dikkat edin

1900 kalori de makro dağılımın şöyle olsun
yağ oranın fazla olduğu için 1.7x protein sana fazlasıyla yeterli olur 96x1.7=165 Gr protein
yağ ı kalori ihtiyacının %30 u olarak alman lazım 65Gr Yağ yeterli sana
kalan kalorin 670kcal bununlada karb alman lazım buda 167.5Gr

eğer zorlanırsan düz hesap 200 yap karbı ve şeker hiç tüketme insülin hassasiyetini yükselt ki bulk yapmaya hazır ol işin sonunda
her ay 1 cheat meal yap bana kalırsa yapma ben yapmıyorum genelde

Ğ ı kalori ihtiyacın.

Hocam şu anki ihtiyacın 2900 kalori yaklaşık yok 400 yok 500 kalori açığını boş verin direk 1000 kalori açık bırakın ve idmanı aynı sıklıkta yapın diyetteyken yani ağırlık düşürmeyin 1-2 tekrar oynamalar olur o doğal bir şey ve en az 5 gün kardiyo 40 dk yapmaya dikkat edin.

1900 kalori de makro dağılımın şöyle olsun.
Yağ oranın fazla olduğu için 1.7X protein sana fazlasıyla yeterli olur 96X1.7 = 165 gr protein.
Yağ ı kalori ihtiyacının %30'u olarak alman lazım 65gr yağ yeterli sana.
Kalan kalorin 670kcal bununlada karb alman lazım bu da 167.5gr

Eğer zorlanırsan düz hesap 200 yap karbı ve şeker hiç tüketme insülin hassasiyetini yükselt ki bulk yapmaya hazır ol işin sonunda.
Her ay 1 cheat meal yap bana kalırsa yapma ben yapmıyorum genelde.

Çok sağ olun uğraşmışsınız. Peki kas gelişimine etkisi olur mu?

Geri
Yukarı