Yeni başlayan biri cut mı yapmalı bulk mı?

syojin

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar boyum 1.80 civari kilom da 80-81. Daha onceden salona 1 ay gittim fakat eglencesine gittim. Ciddi bir hedefim yoktu. Simdi ise ciddi baslamayi dusunuyorum. Skinny fat oldugumu dusunuyorum. Gobegim yagli gibi. Ilk once bulk yapip ardindan cut mu yapmaliyim yoksa tam tersi mi? Skinny fatten kurtulmak icin salondaki hocaya sordum. Seker yeme deyip gecistirdi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben de senin gibiydim, şimdi maddi sebeplerden bıraktım. Sonra yemeğe verdim kendimi, leş gibiyim o ayrı bir konu. Ben göbekten kurtulmayı amaçlamıştım. Özellikle bulk yapayım, cut yapayım diye girişmedim hiç. Git bir diyetisyene bir yağ oranını falan ölçsünler. Neren eksik neren fazla o verdikleri ölçüm kağıdında yazar zaten. Benim yağ oranım fazlaydı mesela, ben protein ve karbonhidrat ağırlıklı bir diyet yaptım. Metabolizma hızıma eş. Bu sırada sporla bunu destekledim. Düzenli olarak diyetisyene gittim. Bak ben böyle yapıyorum, bir sıkıntı var mı yok mu diye öğrenmek için. Sonra istediğim oranlara ulaşmaya yakın korona patladı, sonra maddi sebepler falan derken yine batırdık vücudu.
Yani kısaca, etkili bir sonuç istiyorsan vücudunu önce ölçtür bir tanı, düşünmekle olmaz. Eğer, dediğin gibi göbek ve kalça bölgesindeyse yağlanma. Benim gittiğim yoldan gidebilirsin. O tüm vücudun oranlarını gösteren alet yeterli. Her ay ölç kendini, ona göre yemeğini düzenle. Diyetisyen kolaylaştırıyor işi yemek konusunda bayağı paran varsa, tabii adamakıllı bir kişisel koç da.

Ben işin piri değilim, internetten okuya okuya deneye deneye öğrendim. Kendi vücudumun neye tepki verdiğini. Benim anlattıklarım öneridir. Yatırım tavsiyesi değildir.😀

Arkadaşlar boyum 1.80 civari kilom da 80-81. Daha onceden salona 1 ay gittim fakat eglencesine gittim. Ciddi bir hedefim yoktu. Simdi ise ciddi baslamayi dusunuyorum. Skinny fat oldugumu dusunuyorum. Gobegim yagli gibi. Ilk once bulk yapip ardindan cut mu yapmaliyim yoksa tam tersi mi? Skinny fatten kurtulmak icin salondaki hocaya sordum. Seker yeme deyip gecistirdi.
iyi akşamlar çokta geç olsa bende 1 2 bir şey yazmak istedim kesinlikle ilk 1 2 ay kilonu koru daha sonrasında yavaş yavaş kilo almaya başla boyun da uzun zaten 95 kiloları gördükten sonra cuta girebilirsin

Yeni konular

Geri
Yukarı