Bulk mı? Cut mı? Maingaining mi?

Narcuria

Hectopat
Boy: 180
Kilo: 75
Yağ oranı: 18

Yağ oranım 23'tü 18'e düştüm ama bundan sonra ne yapmam gerektiğine karar veremedim. Kilo almaya devam etsem yağ oranım daha da yükselecek. Kilo vermeye devam etsem yağ ile birlikte kas da kaybedeceğim. Biraz araştırdım ve maingaining diye bir şey varmış. Kilomu koruyarak spora devam mı etmeliyim? Nasıl bir yol izlemeliyim?

Ben olsam yağ oranımı düşürürdüm sonra clean bulk yapardım sporla beraber. İdeali %12 civarında yağ oranı ile 75-76 kilo o boyda.

Kilo vermeye devam etmekten korkuyorum. Zaten kollarım küçük yağ genelde bel ve kalçada birikiyor.

Kilo vermeye devam etmekten korkuyorum. Zaten kollarım küçük yağ genelde bel ve kalçada birikiyor.

Yani mesela kilomu korumak için almam gereken kalori 2500-2600 civarında. O civarda kalori alıp. Makroları da ayarlayıp güzel bir programla çalışsam belli bir süre sonra yağ oranım azalıp kas kütlem artmaz mı?

Oralardaki yağların yakılması lazım maalesef. Sporla zaten kas kütlesi koyacağın için kolların şişecek. Tabii ki biraz zor bir süreçten geçeceksin.

ani mesela kilomu korumak için almam gereken kalori 2500-2600 civarında. O civarda kalori alıp. Makroları da ayarlayıp güzel bir programla çalışsam belli bir süre sonra yağ oranım azalıp kas kütlem artmaz mı?
Kas kütlen artacağı için yağ oranın azalır evet. İstersen maingaining denen şeyi de deneyebilirsin. Göbek falan varsa nolur bilemiyorum ama hiç deneyimlemedim çünkü bu şekilde kütle koymayı.

Oralardaki yağların yakılması lazım maalesef. Sporla zaten kas kütlesi koyacağın için kolların şişecek. Tabii ki biraz zor bir süreçten geçeceksin.

Kas kütlen artacağı için yağ oranın azalır evet. İstersen maingaining denen şeyi de deneyebilirsin. Göbek falan varsa ne olur bilemiyorum ama hiç deneyimlemedim çünkü bu şekilde kütle koymayı.

Şöyle göbek birazcık var ama abartı bir şey var diyemem. Bulk ve cut denedikten sonra farklı ve bana mantıklı gelen bir şeyi denemek istiyorum. Tahminen dediğiniz gibi belli bir süre sonra kas kütlem artarken yağ oranım azalacaktır. Teşekkür ederim fikrinizi belirttiğiniz için.

Şöyle göbek birazcık var ama abartı bir şey var diyemem. Bulk ve cut denedikten sonra farklı ve bana mantıklı gelen bir şeyi denemek istiyorum. Tahminen dediğiniz gibi belli bir süre sonra kas kütlem artarken yağ oranım azalacaktır. Teşekkür ederim fikrinizi belirttiğiniz için.
Size tavsiye vermeye çalışırken kendimden bir şeyler çıkarmaya çalışıyorum. Benim yağ oranım %11 benim bile göbeğim var. Ben de çok zayıfken başladım sizin aksinize, kas koyarak gittim. Siz sporunuzu yapın kütlenizi koruyun tabi kilo olarak da fazla abartmayın şuanki kilonuz iyi gayet. İyi sosyaller dilerim.

Geri
Yukarı