Kimlik avı virüsü

Praimfaya

Hectopat
Daha fazla  
Geçen gün bir program indirdim, başlangıca "kissq"
Adı altında bir şey geldi ve virüs olacağını düşünerek hemen başlangıçtan kapatarak dosyasını sildim. Sonra 2 hafta kadar bir şey olmadı fakat bugün bilgisayarı açtığımda saçma sapan sayfalar açıldı internette dedim virüs silinmedi sanırım PC'ye format attım.
Sonrasında durumun geçtiğini düşündüm fakat 1 saat kadar önce bir baktım birisi mailim de oturum açmaya çalışıyor. Telefondan onay verilmesi gerektiği için onay isteği geldi ve hemen reddettim ve mailimin şfiresini değiştirdim. Sanırım böylece mail adresime girememiş oldu fakat daha sonra blockchain coinbase ve Bynogame'den ard arda SMS doğrulaması geldi giriş yapılmaya çalıştığı için. Bu durum sanırım mail adresine kayıtlı şifreleri ele geçirdiğini gösteriyor.
Tüm bankacılık şifrelerimi değiştirdim, sosyal medya hesaplarımın şifresini değiştirerek 2 adımlı doğrulama açtım sosyal medya hesaplarında, yapmam gereken farklı bir şey var mı arkadaşlar? Mail adresime giriş yapamadığı halde Google'da kayıtlı şifreleri nasıl ele geçirmiş olabilir? Lütfen bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olsun.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı