Kimlik hırsızlığına maruz kaldım mı?

Kimlik hırsızlığına maruz kalmış mıyım?

• Evet

Oy: 2 20,0%
  • Hayır

Oy: 8 80,0%

• Oy verenlerin toplamı
    10
Herkese merhaba. Hemen konuya gireyim biosagentplus.com sitesinde şöyle bir şey çıktı ve bu siteyi CPU-Z programı aracılığıyla keşfetmiştim.
Adsız.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, sanırım bu siteye AIDA64 den de ulaşılabiliyor. VirusTotal deki sonuçlarda kötü amaçlı site olarak algılanmamış. Sitenin gizlilik politikasını okuyup verileri nasıl kullandığını veya paylaştığını görebilirsiniz.

Korkmanızı gerektirecek bir durum yok, bu bilgileri zaten her gezdiğiniz site görmektedir. Örnek verecek olursam; IP adresinizi görmek için girdiğiniz siteden tutunda, Speedtest, hatta burası bile :)
Güven olsun diye buda benimki;
Pano01.jpg

Yani, benim resmini attığım site böyle şeyler diyor ya, kimlik hırsızlığına maruz kaldığımı mı haber veriyor?
Hayır. Mesela Speedtest.net sitesinde de bu gibi bilgiler karşımıza çıkıyor. Bu bilgileri ekranda göstermek site yöneticilere kalmış bir durum. Ayrıca sağlam bir "Internet Security" yazılımı kullanırsanız bu gibi şüpheleriniz neredeyse sıfıra doğru iner. Ayrıca önünüze çıkan her linke tıklamak virüs bulaşma olasılığını artırır.

Flickr' e girdiğimi felan söylüyor?
Flickr hesabınıza giriş yaptıysanız çerezlerden algılamış olabilir. Ya da tanıtım amaçlı yapıyorlardır. İçiniz rahat etmiyorsa sisteminizi tarayın. Sisteminizde "Bitdefender veya Kaspersky Internet Security " bulunsun. Bu yazılımlardan da aşağı kullanmayın. Birde size tavsiyem detaylarda boğularak aşırıya gitmeyin.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı