Kimse sizi kurtarmayacak

Ben ar*plar yüzünden asimile olmanıza aşırı gülüyorum. Bu ülke böyle giderse Suriye'den farkı kalmayacaktır. Üstüne alınan alınabilir ama Aziz Nesin haklıdır. Gerçeğinden %30 az bile söylemiştir.

Ben ar*plar yüzünden asimile olmanıza aşırı gülüyorum. Bu ülke böyle giderse Suriye'den farkı kalmayacaktır. Üstüne alınan alınabilir ama Aziz Nesin haklıdır. Gerçeğinden %30 az bile söylemiştir.
Ama onlar din kardeşimiz... :(

Son günlerde KK mi RTE mi furyasından sıkıldım artık. Anlamamız lazım başa Abdulhamid Han gelse gene 5 seneden aşağı ülke ekonomisi kendini toparlayamaz. Ayrıca başa kim gelirse gelsin kimse size al kamki 100 bin TL demeyecek. Siz gene 9 5 işte ömür çürüteceksiniz. Onun için başkan kim olacakkine diye birbiriniz yemek yerine gidin ve hayatınızı kurtarmaya çalışın. Çünkü kim gelirse gelsin hayatınızı düzeltmeyecek.
Osmanlı tarihinin en çok toprak kaybeden padişahı abdülhamit gelmesin zaten bir zahmet :d

Son günlerde KK mi RTE mi furyasından sıkıldım artık. Anlamamız lazım başa Abdulhamid Han gelse gene 5 seneden aşağı ülke ekonomisi kendini toparlayamaz. Ayrıca başa kim gelirse gelsin kimse size al kamki 100 bin TL demeyecek. Siz gene 9 5 işte ömür çürüteceksiniz. Onun için başkan kim olacakkine diye birbiriniz yemek yerine gidin ve hayatınızı kurtarmaya çalışın. Çünkü kim gelirse gelsin hayatınızı düzeltmeyecek.
Ya da tüm toplum bir çılgınlık yapıp düzeni başkaldırıyla değiştirebilir? Şuan ki bilinçsiz kitleler ile mümkün olmasa bile.

Arkadaş olayı çok yanlış anlamış sanırım keşfetine çıkan videolar ile gaza gelmiş.
Mesele 9-5 iş değil, mesele 9-5 işte aldığın para ile sadece karnını mı doyuruyorsun, yoksa insan gibi yaşayabiliyor musun? Vergilerin nereye gidiyor? Verdiğin vergi sana hizmet olarak 1/1 geri dönüyor mu? Ülkende yargın bağımsız mı? Yarın işinden çıkartılman 1 kişinin ağzından çıkacak lafa mı bağlı? Emeğin ile hakettiğin yere gelebiliyor musun? Okulda aldığın eğitim seni kültürlü bir insan yapıyor mu?

Birileri senin verginle "Gidin hayatınızı kurtarmaya çalışın!" dediğin hayatı dibine kadar yaşarken sen de anca Avrupa'da çerez parası olan internete burada 200 lira verip, avrupalının 10 günde aldığı telefonu 5 ayda alabilmişken, o telefonda Instagram'da izlediğin video ile gaza geliyorsan burada kimseye laf anlatamazsın.

Keşke o kadar rahat olsa sabah 7 akşam 9 oluyordu genelde dükkanda çalışırken memur vs ise çok daha rahat tabii ki özel sektör adamı söğüşlemek için kurulmuştur.
Adamı söğüşleseler yine iyi.
Çalışanlara değiştirilebilir malzeme gözüyle bakılıyor artık.
Tayyipmiş, Kemalmiş hepsi hikaye. Bir cacık düzelmez bu ülkede.

Doğru söylüyorsun, herkes kurtarılmayı bekliyor, her yanlışını etrafa atıyor. Kimse kendine bakmıyor. Her şeyin suçlusu başkaları, hiçbir şey yapmayan başkaları.
Herkes işine geldiği gibi davranıyor.

Adamı söğüşleseler yine iyi.
Çalışanlara değiştirilebilir malzeme gözüyle bakılıyor artık.
Tayyipmiş, Kemalmiş hepsi hikaye. Bir cacık düzelmez bu ülkede.
İşte âdemoğlunun ''modern hatası'' bu. Her şeyi, sevgi de dahil, bir meta olarak görme.

Yeni konular

Geri
Yukarı