Kimseye güvenemiyorum

Ben bazen diyorum keşke 2009 zamanlarına dönsem, sabah erkenden akşam ezanına okunana kadar top oynadığımız, bacaklarımız kopana kadar bisiklet sürdüğümüz, teknolojinin bu kadar erişilebilir olmadığı ve samimiyetin olduğu ortam geri gelse diye...
Ah ah. O zamanlara gitmek için nelerimi vermezdim.

Teknoloji'nin gözü kör olsun 🤠. Teknoloji her geçen gün bizi daha da yutmaya çalışıyor. Bizleri evlere vs. hapis tutuyor. :(

Nerede kaldı o eski şarkılar, insanlar, milletler.
Şimdiki şarkılara bakıyorsun dandik dandik şarkılar.
Önceden ne güzel insanların konuşması, diksiyonu varmış. Şimdi sadece okumuş, öğrenmiş insanlarda görüyorum ben.

Geçen liseden arkadaşım aradı. Görüşelim falan diye. Samimi olduğumuz arkadaşlarla toplanacaktık sözde. Yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmezdi o derece. Biri sezonluk işe girmiş ben gelemem diyor. Diğeri abi siz ayarlayın ben gelirim diyor. Görüşemeyeceğiz ama yazıyorum buraya. 🙂

Ben de kimseye güvenemiyorum. Kendi isteğimle arkadaşlıklarımı kopardığım bile oldu. Senin yüzüne karşı konuşmaz, başkalarıyla arkandan konuşur bazıları. Ben bunu kabul edemem.

Şu zamanlarda insanlara güvenmek çok zor. Teknoloji ve sosyal medya insanlığı öldürüyor bence.

Bu dünyada gerçek dost bulmak çok zor ama anlıyorsun ki, bu dünya imtihan yeri. Kimisinin dostu olur, kimisi yalnız kalır vs.

Üzülmeyip, pes etmeyip, yaşam sevincimizi kaybetmeyip her şeyi oluruna bırakmak gerek bazen.

Ben de kimseye güvenemiyorum. Kendi isteğimle arkadaşlıklarımı kopardığım bile oldu. Senin yüzüne karşı konuşmaz, başkalarıyla arkandan konuşur bazıları. Ben bunu kabul edemem.

Şu zamanlarda insanlara güvenmek çok zor. Teknoloji ve sosyal medya insanlığı öldürüyor bence.

Bu dünyada gerçek dost bulmak çok zor ama anlıyorsun ki, bu dünya imtihan yeri. Kimisinin dostu olur, kimisi yalnız kalır vs.

Üzülmeyip, pes etmeyip, yaşam sevincimizi kaybetmeyip her şeyi oluruna bırakmak gerek bazen.
Bence şöyle bir durum var, araya zaman girdiği zaman insanlar eskilerin üzerini çiziyor, ya da görüşmek istemiyor. Üniversite girdi araya mesela hepimizin, en son bayramda görüştük. Aynı mahallede ikamet etmemize rağmen.

Ben teknolojiye o kadar kötü bakmıyorum. İletişim çağındayız ve belki yanlış algılar da oluşabiliyor ama iyi açıdan da birçok faydasını görebiliyoruz. Eskiden 1 kanallı yıllarda belki daha samimiyet vardı ama o zaman da bilgiye ulaşmak bu kadar kolay değildi.

Misal teknoloji olmasa şu an buraya yazamıyorduk ve buradan belki de binlerce kişiye ulaşıp onların görüşlerini alabiliyoruz.

Yani niyet ve teknolojiyi ne kadar faydaya kullanıldığının önemine göre değişiyor.

Öncelikle insanlara güvenmemekte haklısın.Sana tavsiyem her türden arkadaşlıkları görmen ve sana karşı affedilemez bir hata varsa hiç düşünmeden o arkadaşa yolunu vermen gerekli.Benim kumarcı arkadaşım da oldu,içkici arkadaşım da oldu,10 yıl sonra beni hatırlamayan arkadaşım da oldu,temiz aile çocuğu efendi arkadaşım da.Dostluk meselesine gelince farkettiysen arkadaşlık ve dostluk kavramlarını birbirinden ayırıyorum.Aynı şeyler değildir(sadece sözlükte [emoji6]).Yine kendimden örnek vereyim.Mesela benim hayatımda kurduğum dostluklar sayılıdır.Öyle de olması gerekiyor zaten herkesle dost olamazsın ya.Kurduğum dostluklar hiç beklemediğim anda beklemediğim bir yerde birinin benimle muhabbet etmeye çalışmasıyla oldu.Yani sen de ne yapabilirsin onu konuşalım.Hep aynı mekânlarda takılma.Mesela gününü sürekli olarak evde geçiren birisiysen kendini az da olsa zorla ve dışarıya adımını at.Bir cafeye otur,bir banka otur,alışveriş yapacaksan mesela manavla muhabbet et tanışmaya çalış.Karşındaki odun gibi davranıyorsa bu da senin ayıbın değil onun ayıbıdır.Son bir tavsiyem daha var.O da sen kendine ne kadar odaklanırsan bir şeyler için çabalarsan yaptığın şeyler birilerinin az da olsa dikkatini çekecektir.Dostluklar böyle de başlar.Biraz uzun oldu ama neyse.Kendine dikkat et [emoji113]

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı