Kingston 500 GB M.2 SSD satılmalı mı?

Anladım teşekkür ederim, 2. el satış fiyatlarına bakayım iyi fiyata alıcı varsa satarım o zaman.

Satasım yok ama 1 TB M2 SSD olsa daha güzel olur o yüzden SATA SSD yavaş kalabilir diye düşündüm.
Sadece oyun amaçlı kullanıyorsan SATA veya M.2 almanın pek bir önemi yok ama şu an Exceria G2 M.2, SATA SSD'lerden daha F/P bir konumda olduğu için SATA SSD almak, M.2 slotu olan kullanıcılar için mantıksız.

Sadece oyun amaçlı kullanıyorsan SATA veya M.2 almanın pek bir önemi yok ama şu an Exceria G2 M.2, SATA SSD'lerden daha F/P bir konumda olduğu için SATA SSD almak, M.2 slotu olan kullanıcılar için mantıksız.
Anakartta bir tane daha M2 slotu olsaydı ne güzel olurdu ama yok malesef.🫤 Sadece oyun indirmek için kullanacağım, SATA SSD alsam kasma donma ısınma yapar mı acaba. Samsung marka alamam çünkü 500 gb modeli bile 1000 ₺.

Hayir hocam bir sorun yaratmaz SATA SSD almaniz. Ama tabii ki kaliteli bir model almakta fayda var. SATA SSD'ler su an gereksiz pahali.
Evet M2 SSD ve SATA SSD'ler neredeyse aynı fiyatta şu an, çok saçma değil mi? Satıcılar indirim yapsa ben dahil bir sürü insan alacak, pahalı olduğu için ben de satın almayıp konu açıyorum fiyatına değer mi diye...

Evet M2 SSD ve SATA SSD'ler neredeyse aynı fiyatta şu an, çok saçma değil mi? Satıcılar indirim yapsa ben dahil bir sürü insan alacak, pahalı olduğu için ben de satın almayıp konu açıyorum fiyatına değer mi diye...
İnsanlar fiyatlari sorun etmeyip armut gibi almaya devam ettigi icin hic kimse indirime gitmiyor. İnsanlar bu ne perhiz bu ne lahana tursusu deyip isyan bayragi acip almiyoruz deseler boyle olmayacak piyasa.

Anladım teşekkür ederim, 2. el satış fiyatlarına bakayım iyi fiyata alıcı varsa satarım o zaman.

Satasım yok ama 1 TB M2 SSD olsa daha güzel olur o yüzden SATA SSD yavaş kalabilir diye düşündüm.
Dürüstçe abartısız konuşacağım. Normal oyun, internet, video izleme filan hatta 3D render filan bile girsen çoğu SSD sata olsun m.2 olsun farkı anlayamazsınız. Şu çipi var bu kartı yok, evet tabiki iyileri var ama bunların farkı anca büyük seviye de yazma okuma yani büyük dosyaların transferinde belli olur.
Durumunuz ya da bilgisayarda yeriniz yoksa Sata SSD de alabilir, gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.
Buradaki arkadaşlar bazen çok ayrıntıya kaçıp, normal kullanıcının aklını karıştırabiliyor. Kötü yapıyorlar demiyorum ama çok da gerek yok.

Şu çipi var bu kartı yok, evet tabiki iyileri var ama bunların farkı anca büyük seviye de yazma okuma yani büyük dosyaların transferinde belli olur.
DRAM onemli bir kriterdir. Gunluk kullanici olsun veya olmasin, DRAM dogrudan disk sagligina etki eden bir donanimdir. Okuma-yazma degeri onemsiz tabii, bu dogru.

DRAM onemli bir kriterdir. Gunluk kullanici olsun veya olmasin, DRAM dogrudan disk sagligina etki eden bir donanimdir. Okuma-yazma degeri onemsiz tabii, bu dogru.
Kesinlikle haklısınız ama bunun için satmasını ya da kullanmamasına gerek yok. Ne kadar SSD o kadar iyi. Ucuza gider.. ne gerek var.

Kesinlikle haklısınız ama bunun için satmasını ya da kullanmamasına gerek yok. Ne kadar SSD o kadar iyi. Ucuza gider.. ne gerek var.
Zaten alacagi disk de uygun fiyatli. Elindeki diski ucuza bile satsa ustune cok eklemesi gerekmeyecek. 500'e satsa 700 ekleyecek Exceria G2 NVMe 1 TB icin. Ama 500 GB depolama birimi alacagi takdirde yine zaten 700-800 TL verecek.

Geri
Yukarı