Kingston A2000 500GB ömrü kaç senedir?

Info'sunu indirin, 8.12.8 olanı:

1 ay önce almıştım fazla mı biraz?

1632837213025.png

500 GB bir model için çok fazla değil. CM, FM, ETS 2 veya sürekli Save yapan hikâyeli oyunlar oynuyor musunuz? Sürekli Save yapan oyunlar oynuyorsanız günlük yazdığınız veri 30-40 GB'leri bulabilir. Bu da yılda, 10-15 TB demek.

Yani evet 1 ayda 3-4 kere formatlamak zorunda kaldım Windows 11 kurdum vs. genellikle hikayeli oyunlar oynuyorum RDR2 falan.

Benim şu ana kadar gördüğüm hiçbir oyun Windows 10 kadar veri yazmıyor (kurulum sonrası kullanımda). Sık sık büyük güncelleme alan oyunlar dışında çok da yüksek yazım çıkmıyor ortaya. Windows Telemetry, Update, Store vb. hizmetleri çok kullanıyor. Zaten bu sistemi HDD ile rahat kullanılamamasının sebebi bu.

Ben birebir aynı modeli 6 aydır kullanıyorum. 4TB seviyesine ancak yaklaşabildi.

1 ay önce almıştım fazla mı biraz?

Eki Görüntüle 1175757
Bence çok fazla veri yazmışsınız. Ben iki defa format attım ve defalarca oyun silip geri yükledim. 250 GB CS3030'a 1800 küsur gb veri yazabildim 3 ay içerisinde.

Herhangi bir teknik sıkıntı çıkmadığı müddetçe firmanın belirlemiş olduğu garanti süresince sorunsuz çalışacağını düşünüyorum.

Son düzenleme:
500 GB bir model için çok fazla değil. CM, FM, ETS 2 veya sürekli Save yapan hikâyeli oyunlar oynuyor musunuz? Sürekli Save yapan oyunlar oynuyorsanız günlük yazdığınız veri 30-40 GB'leri bulabilir. Bu da yılda, 10-15 TB demek.

Salı gününden itibaren 196 GB veri yazmışım iyi mi fazla mı? Windows 11 den dolayı fazla veri yazıyor olabilir mi?

1633106687438.png

Salı gününden itibaren 196 GB veri yazmışım iyi mi fazla mı? Windows 11 den dolayı fazla veri yazıyor olabilir mi?

Eki Görüntüle 1177911
196 değil de 169 olacak sanırım. Günde 56 GB yapıyor, biraz fazla gibi. Ben de o gün bakmıştım kendimin ne kadar veri yazdığına; o günden beri 32 GB veri yazmışım, 120 GB bir SSD'ye sahibim ve Windows 7 kullanıyorum. Salı gününden beri sadece browserda gezinti yaptım, oyun oynamadım, kurulum falan da yapmadım.

Windows 10'un fazla veri yazıyor olabileceğini biliyorum ama Windows 11'de neler değişti, nasıl bir sistem hiçbir bilgim yok.

196 değil de 169 olacak sanırım. Günde 56 GB yapıyor, biraz fazla gibi. Ben de o gün bakmıştım kendimin ne kadar veri yazdığına; o günden beri 32 GB veri yazmışım, 120 GB bir SSD'ye sahibim ve Windows 7 kullanıyorum. Salı gününden beri sadece browserda gezinti yaptım, oyun oynamadım, kurulum falan da yapmadım.

Windows 10'un fazla veri yazıyor olabileceğini biliyorum ama Windows 11'de neler değişti, nasıl bir sistem hiçbir bilgim yok.

Evet 169 olacak hızlı yazdığımdan dolayı yanlış olmuş kusura bakmayın. Windows 7 de az veri yazması normal gibime geliyor
Yeni işletim sistemi yüklediğim için R6 - Tomb Raider gibi oyunlar kurdum. Ondan dolayı fazla yazmış olabilirim sanırsam.

Geri
Yukarı