Kingston A400 120 GB alınır mı?

Kingston A400 SSD-sinin TBW (Total Bytes written) üretici tarafından belirlenen yazma ömrü özelliği biraz düşük diye düşünüyorum, yine de siz bilirsiniz. 120GB boyut olarak küçük fakat bence TBW değeri daha yüksek ürünlere göz atmak da yararlı olur.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20200724-033006_WPS Office.jpg
    Screenshot_20200724-033006_WPS Office.jpg
    280,5 KB · Görüntüleme: 82
@Serendipity Etiket için teşekkürler.

Bu SSD'yi şimdilik @yika38 hocamız önermiyor. Sebebi ise sağlık düşmesi konularının artması.

Adata SU630 bildiğiniz üzere kronik sorunlu. Kronik sorunu ortaya çıkmadan önce SSD güzeldi. Sonra yavaş yavaş sağlık sorunundan şikayet edenler arttı. En sonunda felaket durumuna geldi.

Lafı uzatmadan önerimi söyleyeyim.

A400 bence de şimdilik tehlikeli bir SSD. Rafta dururken bile sağlığı düştüğünü gördüm.

Alternatif olarak WD Blue veya Samsung'un EVO/QVO serisini öneririm. M.2 olacaksa Corsair'in SSD'leri tercih edilebilir. Kingston UV serisi de düşünülebilir, kronik sorunu yok gözüküyor.

WD Green'de önermiyorum. Alması tehlikeli. Sıcaklık sorunu varmış.

İmzamdan kronik sorunu olduğu bilinen SSD'lere bakabilirsiniz :)

@Serendipity Etiket için teşekkürler.

Bu SSD'yi şimdilik @yika38 hocamız önermiyor. Sebebi ise sağlık düşmesi konularının artması.

Adata SU630 bildiğiniz üzere kronik sorunlu. Kronik sorunu ortaya çıkmadan önce SSD güzeldi. Sonra yavaş yavaş sağlık sorunundan şikayet edenler arttı. En sonunda felaket durumuna geldi.

Lafı uzatmadan önerimi söyleyeyim.

A400 bence de şimdilik tehlikeli bir SSD. Rafta dururken bile sağlığı düştüğünü gördüm.

Alternatif olarak WD Blue veya Samsung'un EVO/QVO serisini öneririm. M.2 olacaksa Corsair'in SSD'leri tercih edilebilir. Kingston UV serisi de düşünülebilir, kronik sorunu yok gözüküyor.

WD Green'de önermiyorum. Alması tehlikeli. Sıcaklık sorunu varmış.

İmzamdan kronik sorunu olduğu bilinen SSD'lere bakabilirsiniz :)
Öncelikle cevapladığınız için çok teşekkürler.

Ben 30 TL daha ekleyip HyperX Fury almaya karar verdim. Sizce mantıklı mı?

Sağlık düşmesini çok dert etmeye gerek yok. Bende aldığım günden bugüne sağlık seviyesi %94'e düşmüş durumda. Hızı, performansı hala ilk aldığım gündeki gibi. Zaten sağlık parametrelerine baktım hiçbir parametre hata göstermiyor. Sadece sıcaklık biraz yüksek. Sağlığı da sıcaklıktan dolayı düşüyor olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı