Kingston A400 2.5" 480 GB SSD

Clyde123

Femtopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Kingston A400 480gb
Yaklaşık 10 yaşında bir laptop kullanıyorum ve dün SSD'ye geçiş yaptım bir flashdisk yardımıyla Windows 10 Home kurdum.
Başta hiçbir sorun yoktu fakat sürücüleri yüklemeyi denediğimde bilgisayar kapanmaya başladı.
Bilgisayar ekran kartlarını görmüyordu bu yüzden ilk olarak Intel Graphics 4000 yükledim ama bir türlü bilgisayar yüklemenin bitmesine izin vermedi.
Sorunun SSD'de olabileceğini düşünüp Kingston SSD Manager yükledim ve tamamen sorunsuz gözüküyordu.
SSD Manager yükledikten sonra kurulum tamamlandı ve kurulumun isteği üzerine bilgisayarı yeniden başlattım.
Bu sefer Intel Graphics 4000 tekrardan silinmişti ve Kingston SSD Manager takılı olan SSD'yi algılamıyordu.
HDD kullanırken bu tarz bir sorun hiç yaşamadım SSD yeni alındı ve takıldı, takımı sırasında hiçbir parçaya zarar verilmedi.
Bazı kaynaklarda bu tarz durumlarda ilk 2 3 gün hiçbir şey yüklenmeyip ardından tekrar denenmesi gerektiğini gördüm.
Sorun kullanmaya başladığım gibi fazla şey yüklemeyi denemem mi yoksa SSD veya yazılım kaynaklı herhangi bir sorun olabilir mi?

Ne yapmamı tavsiye edersiniz?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    73,8 KB · Görüntüleme: 16
  • Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    60,5 KB · Görüntüleme: 30
  • Ekran Alıntısı3.PNG
    Ekran Alıntısı3.PNG
    33,1 KB · Görüntüleme: 22
  • Ekran Alıntısı4.PNG
    Ekran Alıntısı4.PNG
    41,3 KB · Görüntüleme: 19
  • 1683100771069.png
    1683100771069.png
    46,4 KB · Görüntüleme: 17
Son düzenleyen: Moderatör:
Yaklaşık 10 yaşında bir laptop kullanıyorum ve dün SSD'ye geçiş yaptım bir flashdisk yardımıyla Windows 10 Home kurdum.
Başta hiçbir sorun yoktu fakat sürücüleri yüklemeyi denediğimde bilgisayar kapanmaya başladı.
Bilgisayar ekran kartlarını görmüyordu bu yüzden ilk olarak Intel Graphics 4000 yükledim ama bir türlü bilgisayar yüklemenin bitmesine izin vermedi.
Sorunun SSD'de olabileceğini düşünüp Kingston SSD Manager yükledim ve tamamen sorunsuz gözüküyordu.
SSD Manager yükledikten sonra kurulum tamamlandı ve kurulumun isteği üzerine bilgisayarı yeniden başlattım.
Bu sefer Intel Graphics 4000 tekrardan silinmişti ve Kingston SSD Manager takılı olan SSD'yi algılamıyordu.
HDD kullanırken bu tarz bir sorun hiç yaşamadım SSD yeni alındı ve takıldı, takımı sırasında hiçbir parçaya zarar verilmedi.
Bazı kaynaklarda bu tarz durumlarda ilk 2 3 gün hiçbir şey yüklenmeyip ardından tekrar denenmesi gerektiğini gördüm.
Sorun kullanmaya başladığım gibi fazla şey yüklemeyi denemem mi yoksa SSD veya yazılım kaynaklı herhangi bir sorun olabilir mi?

Ne yapmamı tavsiye edersiniz?
Alabileceğiniz en kötü SSDyi satın almışsınız hocam.
HDDyi tekrar takınca sorun olmuyorsa tekrar iso indirip format atmayı deneyin bazen ISO bozuk iniyor. Belki bundandır ama ben suçu SSDye atıyorum.

Alabileceğiniz en kötü SSDyi satın almışsınız hocam.
HDDyi tekrar takınca sorun olmuyorsa tekrar iso indirip format atmayı deneyin bazen ISO bozuk iniyor. Belki bundandır ama ben suçu SSDye atıyorum.
Windowsun kendi sitesinden kurulum dosyasını indirip tekrar windows kurmayı deniyorum her şey sorunsuz gidiyor ama son aşamalara gelince windows kurulamadı deyip yapılan değişiklikleri geri alıyor hdd'yi tekrar denemek isterim fakat ssd çalışınca maalesef içindeki windowsu sildim ve oldukça eski olduğu için tekrar kurulması en az 1 gün sürüyor :/

Windowsun kendi sitesinden kurulum dosyasını indirip tekrar windows kurmayı deniyorum her şey sorunsuz gidiyor ama son aşamalara gelince windows kurulamadı deyip yapılan değişiklikleri geri alıyor hdd'yi tekrar denemek isterim fakat ssd çalışınca maalesef içindeki windowsu sildim ve oldukça eski olduğu için tekrar kurulması en az 1 gün sürüyor :/
Hocam muhtemelen bozuk disk almışsınız, eğer portlarda bir sorun yoksa bence diskinizde bir sorun var.

Hocam muhtemelen bozuk disk almışsınız, eğer portlarda bir sorun yoksa bence diskinizde bir sorun var.
Aldığım yerden değişim mi talep etmeliyim yoksa farklı bir marka yada model mi denemeliyim ? bu tarz sorunlar A400'de yaygın mı tekrar benzeri bir durum görme ihtimalim ne kadar ?
Eğer yeni bir model / marka deneyin diyorsanız da ne önerebilirsiniz ?
Bu ssd'yi 630 küsüre bulmuştum benzer fiyatta önerebileceğiniz bir şeyler var mı acaba ?

Aldığım yerden değişim mi talep etmeliyim yoksa farklı bir marka ya da model mi denemeliyim? Bu tarz sorunlar A400'de yaygın mı tekrar benzeri bir durum görme ihtimalim ne kadar?
Eğer yeni bir model / marka deneyin diyorsanız da ne önerebilirsiniz?
Bu SSD'yi 630 küsure bulmuştum benzer fiyatta önerebileceğiniz bir şeyler var mı acaba?

A400 gerçekten çöp bir disktir. İade edebiliyorsanız edin.
Bu, eğer bütçe artarsa mutlaka alttaki:

A400 gerçekten çöp bir disktir. İade edebiliyorsanız edin.
Bu, eğer bütçe artarsa mutlaka alttaki:
Yardımınız için teşekkürler SanDisk Ultra 3D için bütçeyi arttıracağım iyi günler ^^

Yeni konular

Geri
Yukarı