Çözüldü Kingston A400 240 GB SSD yavaş okuma hızı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ahmet54

Kilopat
Yer
Sakarya
Merhaba arkadaşlar. Yeni aldığım SSD'yi klonlayıp kullanmaya başladım. Okuma ve yazma hızı yaptığımda sonuç görüntüde. Bilgisayar 30 saniye gibi bir sürede açılıyor. Sorun var'mıdır? Teşekkürler.

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Atto sonuçlarına göre sorun yok. CDM 8 ile test edin bir de. Bazen test esnasında sorun olabiliyor.

Sonuç aynı gibi. Kingston SSD Manager programında sağlık yüzdesi %99'a düşmüş. Daha 2 gün olmadı sisteme takalı.

cdm8.PNG

crystal disk mark info.PNG

kngstnhealt.PNG

Kingston'a attığım mail e cevap vermiş.
Kingston Technology ile iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

SSD SA400S37 / 240G'nizde karşılaşılan sorunu çözmek için bu SSD'nin donanım yazılımını güncellemenizi öneririz.

Donanım yazılımı güncellemesine geçmeden önce SSD'de depolanan verilerinizin yedeğini almanız önerilir.

SSD'nizin donanım yazılımını güncellemek için lütfen aşağıdaki talimatları izleyin:

1) SSD SA400S37 / 240G'yi ikincil disk olarak bilgisayarınıza bağlayın. Bu, işletim sisteminin başka bir diskten (HDD veya SSD) başlatılması gerektiği anlamına gelir.

2) Kingston SSD Manager yazılımını bu diske indirip kurun (HDD veya SSD):

3) Kingston SSD Manager kurulduktan sonra, bu yazılımı başlatın ve size SSD SA400S37 / 240G'nin bir güncellemesi önerilmelidir. Mevcut aygıt yazılımı için "XXXXXXX [web] donanım yazılımına güncelle" düğmesine tıklayın.

4) Aygıt yazılımı güncellemesi tamamlandığında, lütfen bilgisayarı yeniden başlatın.

Artık SSD'yi bilgisayarınızda birincil disk olarak yeniden yükleyebilir ve işletim sisteminizi bu diskten önyükleyebilirsiniz.

Başka sorularınız için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Saygılarımızla,

Daniel Hermann
Sorunu çözdüm. BIOS ayarlarında IDE kalmış AHCI moda aldım. Şu an 540 Mb/s hız alabiliyorum.
SATA 2 portuna bağladınız sanırsam. Ondan olabilir. Ya da SSD çok doluysa.

Gri Port'a bağladım. SATA 3 olması gerekiyor galiba. Sadece 80 GB kadarı dolu.

Hayır, SATA2 değil. 300 MB sınırı geçilmiş.

Crystal Disk Mark ve CrystalDiskInfo'yu aynı anda çalıştırıp hem sıcaklığı hem de hızları kontrol edin.

40 Derece gösteriyor. Yeni deneme yaptığımda 276 read çıktı.

O halde SSD sıkıntılı duruyor, değiştirme şansınız varsa değerlendirin. Hiç olmadı para iadesi alın.
Garantiye vereceğim galiba teşekkürler.

Ekran Alıntısı2.PNG

Sağlamlık durumu neden bilinmeyen yazıyor acaba?
as ssd benchmak.PNG
atto benchmark.PNG
crystal disk benchmark.PNG

Görselde'ki benchmark testlerinde farklı sonuçlar çıkıyor. Hangisi doğrudur?
@Recep Baltaş

Son düzenleme:
Atto sonuçlarına göre sorun yok. CDM 8 ile test edin bir de. Bazen test esnasında sorun olabiliyor.

Sonuç aynı gibi. Kingston SSD Manager programında sağlık yüzdesi %99'a düşmüş. Daha 2 gün olmadı sisteme takalı.

cdm8.PNG

crystal disk mark info.PNG

kngstnhealt.PNG

Kingston'a attığım mail e cevap vermiş.
Kingston Technology ile iletişime geçtiğiniz için teşekkür ederiz.

SSD SA400S37 / 240G'nizde karşılaşılan sorunu çözmek için bu SSD'nin donanım yazılımını güncellemenizi öneririz.

Donanım yazılımı güncellemesine geçmeden önce SSD'de depolanan verilerinizin yedeğini almanız önerilir.

SSD'nizin donanım yazılımını güncellemek için lütfen aşağıdaki talimatları izleyin:

1) SSD SA400S37 / 240G'yi ikincil disk olarak bilgisayarınıza bağlayın. Bu, işletim sisteminin başka bir diskten (HDD veya SSD) başlatılması gerektiği anlamına gelir.

2) Kingston SSD Manager yazılımını bu diske indirip kurun (HDD veya SSD):

3) Kingston SSD Manager kurulduktan sonra, bu yazılımı başlatın ve size SSD SA400S37 / 240G'nin bir güncellemesi önerilmelidir. Mevcut aygıt yazılımı için "XXXXXXX [web] donanım yazılımına güncelle" düğmesine tıklayın.

4) Aygıt yazılımı güncellemesi tamamlandığında, lütfen bilgisayarı yeniden başlatın.

Artık SSD'yi bilgisayarınızda birincil disk olarak yeniden yükleyebilir ve işletim sisteminizi bu diskten önyükleyebilirsiniz.

Başka sorularınız için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Saygılarımızla,

Daniel Hermann
Sorunu çözdüm. BIOS ayarlarında IDE kalmış AHCI moda aldım. Şu an 540 Mb/s hız alabiliyorum.

Çözüm

Geri
Yukarı