Kingston A400 SSD %100 kullanım

Kubilaysssss

Hectopat
Yer
İstanbul
Merhabalar. 8 GB RAM, R3 3100, GTX 1650S, B450 S2H bir PC sahibiyim. SSD'im ise 240 GB'lik Kingston A400, başka bir disk kullanmıyorum.

Bilgisayarda ani takılma ve donma tarzı bir şey oluyor arkaya arkaya bir şey açtığımda. İşlemci ve RAM'de bir sıkıntı ya da yetmemezlik olmuyor ama disk kullanımı 100'de kalıyor, PC takıla takıla gidiyor. Windows, oyunlarım ve programlarım tek bir diskte olduğu için mi? Nedendir bilmem, virüs falan olmadığına eminim ya da arkada istemeden bir şeyler çalışmadığına. PC'me iyi bakan bir insanım. Ama bu sorunun nedenini bulamadım. Bana M.2 SSD alıp Windows'u ona kurmamı söylediler. A400 her şeyi kaldıramayabilir gibi şeyler duydum ama emin değilim. Düşünceleriniz nedir?

İyi bir SSD değilmiş. @PossibleTurco hocamın dediğine göre.
Crystal disk mark ve atto ile hız testi yapıp paylaşır mısınız?

Birkaç gün önce yapmıştım aldığımda ve yazana göre 520 500 civarı bir şeyydi ama sonradan acayip düştü 200 200 gibi bir şey oldu.

Birkaç gün önce yapmıştım aldığımda ve yazana göre 520 500 civarı bir şeyydi ama sonradan acayip düştü 200 200 gibi bir şey oldu.

Kubilay kardeş merhaba inanır mısın ilk SSD'ye geçtiğim 2020 Kasım unutmuyorum Lenovo idepad 320 15 insanker laptop sahibiyim. Sağlığı pata küte düsüyordu. Sonra Trendyol'dan aldığım firma kabul etmedi disbrütöre yolladım yenisini yolladılar. Her gün düşüyordu her dakika sağlığı ısınma donma kasma hız okuma yazma sonra siz değerli forum üyeleri sayesinde artık bir nebzede olsa kendimi geliştirerek 250+250 kelle başı Samsung 870 EVO kullanıyorum eski yadigar Grundig laptopta apacer 240 GB giriş seviyesi NAND yongası ısıtıcı olmayan SSD kuulanıyorum işin aslı saadete gelecek olacaksak hiçbirimiz bilmiyoruz ama şu bir gerçekki bir şeyi alacaksan kaliteli alacaksın iyi forumlar kardeşim. Ondan sonra Adata indilinx adını bilemediğim Çin işi fason şeylerden hayır gelmedi. Bana. Onları iade değişim saatım vs. bundandır böyle dibe vuruşumuz nokta saygılar hürmetler iyi ramazanlar herkese. Sistemim 6 nesil 2.00 GHz Turbo 2.60 GHz 16 GB DDR4 2133 MHz RAM 920 MX 250+250 GB SSD 870 Samsung SSD 1 TB HD WD HDD 7200 RPM yetiyorda cok sükür HDD harici yaptım coklu USB tadından yenilmiyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı