Kingston KC600 512 GB 600 TL!

Şu an Hepsiburada'daki ENC Bilgisayar A.Ş.'ye tıklayınca "Aradığınız satıcı bulunamadı." yazıyor hocam. ENC Bilgisayar A.Ş. kapatıldı mı yoksa? Bu satıcıyı N11'de de bulamadım. Bu arada SSD siparişimi iptal ettim.
N11 de satıcı var. Hepsiburada yı bilmiyorum. İptal ederek iyi yapmışsınız. Bir kaç ay sorunsuz kullanırdınız sonra sıkıntılar başlardı. Ve sıkıntılarda bi ssd yi sağlam hdd den kötü yapıyor.

Bu işten en karlı çıkan ben oldum sanırım. Bana yanlışlıkla iki tane göndermişlerdi. Birisini gönderip iadeyi aldım. Diğerini de öldüresiye kullanacağım. İçine sıcaklık sensörü dahi koymadıkları bu saçmalığın James Donkey ve Adata SU630 kadar bile dayanmayacağını düşünüyorum.

Bu işten en karlı çıkan ben oldum sanırım. Bana yanlışlıkla iki tane göndermişlerdi. Birisini gönderip iadeyi aldım. Diğerini de öldüresiye kullanacağım. İçine sıcaklık sensörü dahi koymadıkları bu saçmalığın James Donkey ve Adata SU630 kadar bile dayanmayacağını düşünüyorum.
Güle güle kullanın hocam, insanları dolandırmaya çalışanlara hiç acımıyorum, para zaten zor kazanılıyor.

Yaptığınız günah karşı taraf ne kadar suç işlerse işlesin onun malını yanlışlıkla size gönderilmiş olsa da haksız bir şekilde karşılığını vermeden elinde bulunduruyorsun iade etmen en doğrusu

Yaptığınız günah karşı taraf ne kadar suç işlerse işlesin onun malını yanlışlıkla size gönderilmiş olsa da haksız bir şekilde karşılığını vermeden elinde bulunduruyorsun iade etmen en doğrusu
Hocam insanları dolandırıp para kazanıyorlar buradaki insanları da mağdur ettiler onlar iade vs süreciyle zamanlarını kaybetmek zorunda değildi ve biz şikayetlerimizi yaptık ancak hiçbir aksiyon alınmadı bu yüzden arkadaşın yaptığının onlara bir nevi ceza olduğunu düşünüyorum. Bazen adalet farklı şekilde çalışır bana göre.

Hocam insanları dolandırıp para kazanıyorlar buradaki insanları da mağdur ettiler onlar iade vs süreciyle zamanlarını kaybetmek zorunda değildi ve biz şikayetlerimizi yaptık ancak hiçbir aksiyon alınmadı bu yüzden arkadaşın yaptığının onlara bir nevi ceza olduğunu düşünüyorum. Bazen adalet farklı şekilde çalışır bana göre.
Yapılan işin adaletin farklı çalışmasıyla bir ilişkisi yok. Bu satıcının ürününü haksız yere alıkoyma, karşılığında hiçbir uğraş vermeden emek harcamadan malı elde etmek olur. Buda yanlıştır. Bu üründen bizde aldık firmamıza ürünü kopyalamışlar hatta kingston ile iletişime geçtim bana firmanın satış linkini faturayı göndermemi istediler. Bizim yapabileceğimiz insanlara ve üretici firmaya bu satıcıların ürünlerinin kolpa yani orjinal olmadığının söylemekti ki bayağı bir insanın bu sayede haberi oldu. Gerisi yetkili mercilerin işi. Ayrıca ürünleri ne olursa olsun bu firma iade alıp harcanan tutarları hesaplara da bir şekilde yatırıyor. Bırak bizi kandırmaya çalıştığı için alacaklı olalım neden bunun karşılığında bizde suç işleyelim ki ...

Yaptığınız günah karşı taraf ne kadar suç işlerse işlesin onun malını yanlışlıkla size gönderilmiş olsa da haksız bir şekilde karşılığını vermeden elinde bulunduruyorsun iade etmen en doğrusu.
İlk başta iade etmeyi düşündüm. Ancak yapılan onca şikayete rağmen satıştan kaldırmayıp isim değiştirerek devam ettiler. Dolandırıcılıkta ısrarcı oldular. Daha önce A400 SSD ve RAM olarak da sahtesini satmışlar. Tarihi eser parçalardan sistem toplayıp da güncel fiyattan koyup bilmeyen insanlara itelemeleri de şerefsizliktir. Şimdi ben bu adamlara bunu iade etsem ne olurdu dersin? Gönderdiğim kapalı kutuydu. Aynı ilan altında satarlar. Bu açık kutuyu da topladıkları dandik bilgisayarların içinde millete yedirecekler.

Benim ilk izlenimlerim bu SSD'nin çok kısa süre dayanabileceğini gösteriyor. Şimdiden performans sorunları var. Sıcaklık sensörü yok. Piyasadaki en düşük seviyedeki orijinal ürün kadar bile kalitesi yok. Dolayısıyla bunu başkalarına satarak onların dolandırılmasına göz yumamam. Ben durumu fark ederek bir SSD de olsa bunların sahtekarlığına engel olmaya çalışıyorum. Kısa süre sonra bu cihazı ölüm testine sokacağım veya parçalayıp çöpe atacağım. Zaten aklımdan dayanıklı ve uzun ömürlü M.2 SSD geçiyordu. Bu işimi görmez.

Firma beni tespit edip benden hak iddia etmeye de cüret edemez. Elimdeki somut delil olan sahte SSD'nin kendi malları olduğunun kabulü demektir.

Not: Buna verdiğim 1300 liranın biraz daha üstüne koyup borsada halka arz hisse alacaktım. Onun yerine o parayla bunu alma yoluna gittim. Hisse alamadığım için maddi zararım var. Kar fırsatım kayboldu. Diğer alış veriş alternatiflerime de zam geldi. Ürünün bana kaybı 1 hafta süre var. Ben zararımı bu şekilde alma yoluna gittim. Öbür türlü Türkiye'de adalet çok geç geliyor veya hiç gelmiyor.

Son düzenleme:
İlk başta iade etmeyi düşündüm. Ancak yapılan onca şikayete rağmen satıştan kaldırmayıp isim değiştirerek devam ettiler. Dolandırıcılıkta ısrarcı oldular. Daha önce A400 SSD ve RAM olarak da sahtesini satmışlar. Tarihi eser parçalardan sistem toplayıp da güncel fiyattan koyup bilmeyen insanlara itelemeleri de şerefsizliktir. Şimdi ben bu adamlara bunu iade etsem ne olurdu dersin? Gönderdiğim kapalı kutuydu. Aynı ilan altında satarlar. Bu açık kutuyu da topladıkları dandik bilgisayarların içinde millete yedirecekler.

Benim ilk izlenimlerim bu SSD'nin çok kısa süre dayanabileceğini gösteriyor. Şimdiden performans sorunları var. Sıcaklık sensörü yok. Piyasadaki en düşük seviyedeki orijinal ürün kadar bile kalitesi yok. Dolayısıyla bunu başkalarına satarak onların dolandırılmasına göz yumamam. Ben durumu fark ederek bir SSD de olsa bunların sahtekarlığına engel olmaya çalışıyorum. Kısa süre sonra bu cihazı ölüm testine sokacağım veya parçalayıp çöpe atacağım. Zaten aklımdan dayanıklı ve uzun ömürlü M.2 SSD geçiyordu. Bu işimi görmez.

Firma beni tespit edip benden hak iddia etmeye de cüret edemez. Elimdeki somut delil olan sahte SSD'nin kendi malları olduğunun kabulü demektir.

Not: Buna verdiğim 1300 liranın biraz daha üstüne koyup borsada halka arz hisse alacaktım. Onun yerine o parayla bunu alma yoluna gittim. Alamadığım için maddi zararım var. Kar fırsatım kayboldu. Diğer alış veriş alternatiflerime de zam geldi. Ürünün bana kaybı 1 hafta süre var. Ben zararımı bu şekilde alma yoluna gittim. Öbür türlü Türkiye'de adalet çok geç geliyor veya hiç gelmiyor.
Tamam hocam bildiğiniz yolda ilerleyin bende bildiğim yolda ilerleyeceğim.

Geri
Yukarı