Kingston KVR13S9S8 ve Samsung RAM uyumu

Yatama

Picopat
Daha fazla  
Arkadaşlar bu RAM hızlarından hangisi doğru acaba?
Çok önceden bilgisayarcıya sorduğumda 1333MHz dedi ama programlar farklı gösteriyor.
BIOS ekranında yazmıyor bu arada RAM hızlarını. Bir de bu RAM'i almak istiyorum, yanına sıkıntısız çalışır mı acaba?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı3.PNG
    Ekran Alıntısı3.PNG
    5,5 KB · Görüntüleme: 24
  • Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    20,5 KB · Görüntüleme: 22
  • Ekran Alıntısı4.PNG
    Ekran Alıntısı4.PNG
    25,4 KB · Görüntüleme: 26
  • Ekran Alıntısı2.PNG
    Ekran Alıntısı2.PNG
    16,9 KB · Görüntüleme: 22
  • IMG_20210603_213848.jpg
    IMG_20210603_213848.jpg
    176,2 KB · Görüntüleme: 26
Bunu alın. Halihazırda takılı olan RAM'in aynısı. Satıcıya güvenemezseniz de bunu
Alın farklı marka ama aynı özellikler. Bunu da beğenmezseniz DDR3 1600 MHz 1.5V SO-DIMM RAM almalısınız. Bu kriterlere göre arayın. RAM'iniz 1600 MHz ama 1333'te çalışıyor.
Ben olsam satıcı daha güvenilir olduğu için 2. linktekini alırdım bu arada.

Bunu alın. Halihazırda takılı olan RAM'in aynısı. Satıcıya güvenemezseniz de bunu
Alın farklı marka ama aynı özellikler. Bunu da beğenmezseniz DDR3 1600 MHz 1.5V SO-DIMM RAM almalısınız. Bu kriterlere göre arayın. RAM'iniz 1600 MHz ama 1333'te çalışıyor.
Ben olsam satıcı daha güvenilir olduğu için 2. linktekini alırdım bu arada.
Peki nasıl 1600de çalışmasını sağlayabilirim?

BIOS'tan RAM ayarınız yoksa sağlayamazsınız. Anakartınızın ya da işlemcinizin maximum desteklediği hız 1333 MHz'dir büyük ihtimalle.
O zaman linkini attığım rami kullansam çalışır mı?
Çünkü biosta Ram hızını ayarlamayı bırak, ram hızlarını bile göstermiyor

Kardeşim 1600 MHz RAM öneriyorum ya zaten bakmıyor musun attığım linklere? Evet hızı düşük olana göre çalışacak. Yani 1333 MHz'de çalışacak hangi RAM'i alırsanız alın.

Kardeşim 1600 MHz RAM öneriyorum ya zaten bakmıyor musun attığım linklere? Evet hızı düşük olana göre çalışacak. Yani 1333 MHz'de çalışacak hangi RAM'i alırsanız alın.
Baktım linklere dostum kızma. Tamam o zaman 1600mhz olanını alayım bi sıkıntı çıkmaz umarım

Kızmıyorum sadece yazdıklarımı okumadığını düşünüyorum. Yani kendi Laptopun içindeki RAM 1600 MHz ama 1333'te çalışıyor. O Yüzden doğru özelliklerde 1600 MHz RAM alman sıkıntı çıkarmaz. Garanti olsun hiç uyumsuzluk sorunu olmasın dersen içindeki RAM'in aynısından alacaksın onu da attım yukarıda N11 adlı sitede. Aynısı harici hangi RAM'i alırsan al her zaman uyumsuz olma ihtimali vardır ama doğru RAM'i alırsan çok düşük bir olasılıktır. Bu yüzden diyorum ki yukarıdaki Trendyol'dan attığım Kingston RAM de büyük ihtimalle çalışacaktır.

Geri
Yukarı