Kingston SSD mi ? Samsung SSD mi tavsiye

Hangi SSD performans açısından iyidir ?

• Kingston 120GB HyperX FURY Sata 3.0 Cache SSD (Okuma 500MB / Yazma 500MB)

Oy: 3 12,0%
  • Samsung 120GB 850 EVO SATA 3.0 (Okuma 540MB / Yazma 520MB) SSD

Oy: 22 88,0%
  • Corsair 120GB LS Serisi SATA 3.0 SSD (535MB Okuma / 440MB Yazma)

Oy: 0 0,0%
  • Kingston 120 GB HyperX Fury SSD

Oy: 0 0,0%

• Oy verenlerin toplamı
    25

Orhan Çoşkun

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar SSD almak istiyorum 3 seçenek arasında kaldım. O fiyat aralığında başka önerileriniz ve tavsiyelerinizi bekliyorum. Bütçem 250 TL

Anakart yeterince güncel, uyum konusunda bir sıkıntı olmayacaktır. SATA 3'e takacaksınız. 6 GB/s destekli kablo kullanın, sistem kurulu ise elinizde zaten olmalı.

Anakart yeterince güncel, uyum konusunda bir sıkıntı olmayacaktır. SATA 3'e takacaksınız. 6 GB/s destekli kablo kullanın, sistem kurulu ise elinizde zaten olmalı.
sistemi daha yeni aldım. Ama bir sorum olacak. Recep abi 3000TL oyun bilgisayarı toplama rehberinde Kingston 120 GB HyperX Fury SSD kullanmış performans olarak çok mu fark var bilginiz var mıdır

Performans farkı ankette de yazıyor. Saniyede 40 MB daha yavaş okuyor, 20 MB daha yavaş yazıyor. Bu kadar fark var. 500'ün yanında 20'nin, 40'ın çok bir önemi yok ama düşük olanı almanın ne manası var? :)

Bu üçü arasında en iyisi Samsung 850 evo ama bana kalırsa 750 evo al. Arada teknik olarak hiçbir fark yok, aynılar. Ayrıca 27 tl daha ucuz, boşuna 27 tl verme bence ama sen bilirsin.

Bu tür ürünlerde önemli olan IOPS değerleri, okuma yazma hızları yanıltıcı oluyor. Kingston'nun Samsung'a benzer ürünü Savage modeli ama o daha pahalı, almaya değmez.

• Samsung 850 EVO

1.jpg

• Kingston FURY

2.jpg

• Kingston Savage
3.jpg

• Samsung 750 EVO
4.jpg

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı