Kingston Value RAM KVR32S22S8 vs. Kingston KVR32S22S6

WhiteFountain

Kilopat
Makaleler
1

Ve

Arasındaki RAM'in farkını anlamadım. Kingston KVR32S22S8/8 8 GB DDR4 3200 MHz CL22 Notebook Ram Fiyatları ve Özellikleri Bu satıcıdan aldığım RAM en üstteki linkteki gibi geldi. ASUS TUF DASH F15 cihazıma uymada sorun olur mu bilemedim çünkü 2. linkteki RAM'i arkadaşım aynı cihaza taktı ve sorunsuz çalıştı.

"KVR32S22S8/8" olanı alın, çünkü SODIMM. Çözüm olarak raporlarsanız sevinirim.
Pardon hocam konuyu tam okumamışım.
Sorun olmaz gibi duruyor hocam.

Yok öyle çalışmasında görünür hissedilir bir fark olmaz. Sadece sistemde takılı diğer RAM'le uyumlu olmasına dikkat edin ideali budur.

@ulpian Laptop da 3200 MHZ ram var. CL22 3200MHZ bir RAM uyumlu olacaktır deniyor lakin dediğim gibi arkadaşım bu aldığım RAM'in diğer modelini taktı ve sorunsuz çalıştı. DRAM yoğunlu bir uyumsuzluk çıkarır mı acaba ?

İdeal bir durumda birebir aynı model kodlu RAM ile yükseltme işlemi yapılmalı. Bu mümkün değilse de hız, gecikme, voltaj ve rank gibi bilgilere bakarak muadil ürün tercih edilmeli.

Siz hız için 3200 MHz diyorsunuz, tamam. Geçikme için CL22 bu da tamam. Fakat şuanda takılı RAM single rank mi yoksa dual rank mi bilgi vermemişsiniz. Normalde ikisi de single rank veya ikisi de dual rank tercih edilir. İdeali budur. İsterseniz eski RAM'i bir kontrol edin ona göre karar verirsiniz.

İdeal bir durumda birebir aynı model kodlu RAM ile yükseltme işlemi yapılmalı. Bu mümkün değilse de hız, gecikme, voltaj ve rank gibi bilgilere bakarak muadil ürün tercih edilmeli.

Siz hız için 3200 MHz diyorsunuz, tamam. Geçikme için CL22 bu da tamam. Fakat şuanda takılı RAM single rank mi yoksa dual rank mi bilgi vermemişsiniz. Normalde ikisi de single rank veya ikisi de dual rank tercih edilir. İdeali budur. İsterseniz eski RAM'i bir kontrol edin ona göre karar verirsiniz.
Şu anda takılı olan RAM Single Channel. Boşta 1 RAM slotu var ve üstündeki RAM onboard. 8/8 olan RAM tam uyumlu çalışıyor bu sistemde. 6/8 de özellik olarak aynı DRAM yoğunluğu hariç.

1643028199963.png

Şu anda takılı olan ram Single Channel. Boşta 1 RAM slotu var ve üstündeki RAM onboard.
Yok yanlış anladınız. Single channel farklı bir şey single rank farklı bir şey. Biz şuanda single rank olması ya da dual rank olması ihtimalini konuşuyoruz.

Her neyse en iyisi yeni RAM'i takıp deneyin öyle daha kolay olacak.

@ulpian Peki. Single rank olayını tam anlayamadım ama en iyisi denemek olucak.
RAM'i taktım sorunsuz çalıştı.
Ayrıca çift kanal olarak çalışıyor.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı