Kioxia Exceria 1TB SSD alınır mı?

O halde siz bulun kaynak? Bakalım o kaynakta da farklı bir şey mi diyecek?
İnsanların yaptığı dayanağı olmayan kaynakları referans almak yerine kendim neyin ne olduğunu öğrenip buna göre öneri yapıyorum. Mesela sırf 2-3 tane kaynakta Tier A'ya PCI-e 4.0 SSD'ler sırf kontrolcüsünden ve okuma-yazma değerlerinden ötürü yazıldı diye sorgulamadan direkt olarak en iyi modeller bunlardır demiyorum. Sorguluyorum, buna bağlı olarak önerimi yapıyorum.
Kimin bilip kimin bilmediğine siz karar veremezsiniz.
Gayet de veririm. Yanlış bir bilgi veriyorsunuz, üstelik bilgi eksiği bulunan kaynaklar üzerinden.
Buna verecek cevabım var ama sizi kırıp üzmek istemiyorum. Bir üstteki yazım yeterli.
:)
IOPS ve Read/Write değerleri ortada. Bakıp karşılaştırabilirsiniz.
:D

İnsanların yaptığı dayanağı olmayan kaynakları referans almak yerine kendim neyin ne olduğunu öğrenip buna göre öneri yapıyorum. Mesela sırf 2-3 tane kaynakta Tier A'ya PCI-e 4.0 SSD'ler sırf kontrolcüsünden ve okuma-yazma değerlerinden ötürü yazıldı diye sorgulamadan direkt olarak en iyi modeller bunlardır demiyorum. Sorguluyorum, buna bağlı olarak önerimi yapıyorum.
Benim de böyle yapmadığımı nereden çıkardınız? :D
Gayet de veririm. Yanlış bir bilgi veriyorsunuz, üstelik bilgi eksiği bulunan kaynaklar üzerinden.
Veremezsiniz, üzgünüm.
Yanlış bir bilgi dediğiniz Phison E16'nın E12'den daha iyi olması mı? Buna yanlış bir bilgi diyorsanız esas siz bilmiyorsunuzdur. :D
Bilgi eksikliği dediğiniz de DRAM konusu muhtemelen. Ben daha hızlı bir SSD'nin DRAM dezavantajını kapatabileceğini düşünüyorum ve bizzat şahit oldum buna. Bunu da kendim ekliyorum anlayacağınız. Sizin üstte anlattığınız davranışın aynısı.

Daha da yazmayacağım çünkü;
Bu konu, konu sahibi anakartımda Gen4 slot yok dediğinde bitti.
Ve de bitmiş konuyu uzatacak kadar vaktim değersiz değil.

Son düzenleme:
Benim de böyle yapmadığımı nereden çıkardınız? :D
Okuma-yazmayı, DRAM'den üstün görmenizden.
Veremezsiniz, üzgünüm.
Yanlış bir bilgi dediğiniz Phison E16'nın E12'den daha iyi olması mı? Buna yanlış bir bilgi diyorsanız esas siz bilmiyorsunuzdur. :D
Konu çarpıtmada üstünüze yok. Phison E12'nin E16'dan daha iyi olduğuna dair tek kelime etmedim. Konumuz DRAM; kontrolcü değil. Kaldı ki Phison E16'nın da E12'den tek farkı PCI-e 4.0 bir çip olması. Phison E12'ler de 4 çekirdek 8 kanal, Phison E16'lar da 4 çekirdek 8 kanal. İki kontrolcünün de DDR4 DRAM desteği var.

Şöyle bi' baktım da en uygun seçenek galiba EX 950, son zamanlarda piyasayı takip edemiyorum. Bir önceki mesajımı yazarken de aklımda FireCuda 520/510 vardı, öyle bir zamandayız ki kıçı kırık Crucial P2 2 TB bile 3400 TL olmuş.

Aslında bir ara indirimle Hikvision E2000 yakalamıştm 1999a ama kaçırdım sonraki araştırmalarımda ise bütçemde 3'e kadar çıkamayacağım için EX950 ile US70 araaında kalmıştım ama phison kontrolcü ve SSD tier listesine aldanıp US70 sipariş etmiştim 😊 bilsem EX950 sipariş ederdim😄
Aslında bir ara indirimle Hikvision E2000 yakalamıştm 1999a ama kaçırdım sonraki araştırmalarımda ise bütçemde 3'e kadar çıkamayacağım için EX950 ile US70 araaında kalmıştım ama phison kontrolcü ve SSD tier listesine aldanıp US70 sipariş etmiştim 😊 bilsem EX950 sipariş ederdim😄

Şimdi 2TB ara ara önemli veri aktarımında kullanacağım kullandığımda da USB portunun limitinde tam hız verecek dolsa bile yavaşlama yapmayacak bir SSD arıyorum. Uzun araştırmalarım sonucu QLC NAND olmayan bütçeme uygun TLC SSD'leri incelemiştim ve EX950 ve US70 arasında gidip gelerek yanlış referans aldığımız tier List'e göre US70e karar vermiştim ama bu tartışmalarınız sonucu bende bütün film koptu ne yapacağımı şaşırdım açıkçası 😄😂

Son düzenleme:
@Jowtax ürünü hala satın almadıysanız US70 de düşünebilirsiniz, şimdi biraz inceledim. Son parti ürünlerde DRAM de bulunuyor, LPDDR3 1600 MHz 1 GB SK Hynix DRAM bulunuyormuş. 300 lira fark sizi etkilemiyorsa US70 alabilirsiniz, PCI-E 4.0 desteklemiyorsa anakart, hiç öyle bir maceraya girmeye gerek yok tabii.

@Jowtax ürünü hala satın almadıysanız US70 de düşünebilirsiniz, şimdi biraz inceledim. Son parti ürünlerde dram de bulunuyor, LPDDR3 1600 MHz 1 GB SK Hynix dram bulunuyormuş. 300 lira fark sizi etkilemiyorsa US70 alabilirsiniz, PCI-e 4.0 desteklemiyorsa anakart, hiç öyle bir maceraya girmeye gerek yok tabii.

Hızlar benim için o kadar önemli değil sadece uzun ömürlü olsun istiyorum ve evet PCI-e 4.0 desteklemiyor ama öneriniz için teşekkürler hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı