Kioxia Exceria 1TB SSD alınır mı?

Şu ana kadar ismi anılanlar arasında bana en mantıklısı A2000 gibi gözüküyor. Diğer modellerden daha iyi kontrolcüsü var, daha hızlı, DRAM içeriyor(NV1'de yok mesela) ve firmanın verdiği TBW garantisi yüksek. Ben de bizzat 500GB olanı kullanıyorum. Güzel SSD.

Şu ana kadar ismi anılanlar arasında bana en mantıklısı A2000 gibi gözüküyor. Diğer modellerden daha iyi kontrolcüsü var, daha hızlı, DRAM içeriyor(NV1'de yok mesela) ve firmanın verdiği TBW garantisi yüksek. Ben de bizzat 500GB olanı kullanıyorum. Güzel SSD.
A2000'de SM2263EN bulunmakta. US70'te ise Phison E16. E16 daha iyi bir kontrolcüdür.
US70'in IOPS değerleri 5 kat daha yüksek. Okuma/Yazma değerleriyse 2 kat.
TBW konusunda da US70 3 kat daha fazla garanti kapsamında. 600'e 1800.

US70'in tek eksiği AES 256-bit şifrelemesinin olmamasıdır ki bu da ev kullanıcısı için bir şey değiştirmez.

Son düzenleme:
A2000'de SM2263EN bulunmakta. US70'te ise Phison E16. E16 daha iyi bir kontrolcüdür.
US70'in IOPS değerleri 5 kat daha yüksek. Okuma/Yazma değerleriyse 2 kat.
TBW konusunda da US70 3 kat daha fazla garanti kapsamında. 600'e 1800.

US70'in tek eksiği AES 256-bit şifrelemesinin olmamasıdır ki bu da ev kullanıcısı için bir şey değiştirmez.
Diğerlerine baktım da bu modelin özelliklerine bakmayı unutmuşum. Fiyatına göre epey iyiymiş.

US70'de de DRAM yok, haberiniz olsun. Kağıt üzerinde yüksek değerleri var ama cache dolduktan sonra SATA SSD kıvamına gelebilir.
Yine de değer. Şahsen ben bu kadar para verip PCI-E 3.0 alacağıma PCI-E 4.0 alırdım.
Bu fiyatlara da başka adam akıllı Gen4 M.2 SSD yok.

Geri
Yukarı