Kioxia Exceria SSD sağlığı nasıl?

Chivalry

Hectopat
SSD veya HDD modeli
Kioxia Exceria NVMe 500GB
Arkadaşlar bilgisayarı alalı hemen hemen 10 ay oluyor. Evde bilgisayar her gün uzun saatler açık oluyor ve kullanılıyor. Değerlerin ve SSD'nin durumunu yorumlarsanız sevinirim.

1685996857566.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben sistemi alalı 1 sene 3 ay oldu. Sizden görünce ben de merak ettim indirdim ve bendeki sonuçlar böyle :)

Dosya Ekleri

• diskinfo.png
    diskinfo.png
    46 KB · Görüntüleme: 36
Yazılan veriler arasında dağlar kadar fark var. Arkadaş 31TB veri yazıp 23TB okutmuş (nasıl yaptı fikrim yok) fakat sen sadece 7TB yazıp 10tb okutmuşsun. Konu sahibi arkadaş SSD'yi biraz zor durumlarda kullanmış galiba.

Ben sistemi alalı 1 sene 3 ay oldu. Sizden görünce ben de merak ettim indirdim ve bendeki sonuçlar böyle :)

Belki işinize yarar diye kendi ssdimdeki durumu atıyorum.

1685999353304.png

Önemli olan yıldan çok çalışma saati ve yazılan, okunan veri miktarı aslında. yaklaşık 10 aydır kullanıyorum.
Hocam yazım miktarının yüksek olmasının sebebi nvidia shadowplay olabilir mi? Sonuçta bir alt + f10 tuşlarına basmamla birlikte 500mb video kaydediyor. Ayrıca bir dönem de biraz video montaj vs. işleri ile uğraştım oralarda da veriler yazılıyor tabi.
SSD sağlık programları okuma yazma oranına bağlı olarak sağlığı gösteriyor diye biliyorum. Sizce alttaki diğer değerler nasıl?

Yedek sektörlerden herhangi bir kullanım gerçekleşmemiş. Diskin sağlığı iyi görünüyor. Bir sorun mevcut değil. Sağlık yüzdesini kafanıza takmayın. Rahatlıkla kullanmaya devam edebilirsiniz.

Yedek sektörlerden herhangi bir kullanım gerçekleşmemiş. Diskin sağlığı iyi görünüyor. Bir sorun mevcut değil. Sağlık yüzdesini kafanıza takmayın. Rahatlıkla kullanmaya devam edebilirsiniz.
Değerli cevabınız için çok teşekkür ederim. Bir de aşağıya CDM verilerini bırakıyorum. Sanırım ben ssdyi yazma olarak çok yormuşum gibi duruyor. Okuma hızlarında çok düşüş yok (kendi satın alım sayfasında da 1700 diyor) fakat yazma hızları yerlerde..
1686071728412.png

Geri
Yukarı