Kioxia SSD sahte mi?

1 saat sürmediğini biliyorum. 10-15 dakikaya bütün kurulum bitmişti yanlış hatırlamıyorsam.

Hocam açıldı teşekkürler.

Testleri geliyor şimdi azıcık beklerseniz onu da gorelim.

Galiba anladığım kadarıyla çakma değil.

Dosya Ekleri

• 16799554134715897526763198084527.jpg
    16799554134715897526763198084527.jpg
    92,2 KB · Görüntüleme: 65
  • IMG_20230328_012729_2.jpg
    IMG_20230328_012729_2.jpg
    119,9 KB · Görüntüleme: 54
  • IMG_20230328_013331_4.jpg
    IMG_20230328_013331_4.jpg
    293,6 KB · Görüntüleme: 56
  • IMG_20230328_012737_9.jpg
    IMG_20230328_012737_9.jpg
    104,7 KB · Görüntüleme: 62
  • IMG_20230328_012019_1.jpg
    IMG_20230328_012019_1.jpg
    347,9 KB · Görüntüleme: 58
Son düzenleme:
Arkadaşlar Hepsiburada saticiydi ve fiyatı ise 550 idi. Alayım dedim sahte mi değil mi bilmiyorum arkasında bir kod var (R/N T.C.10480G02). Bunu yazıyorum ve üzerinde Çince yazılar yazan bir Kioxia SSD çıkıyor ve garanti belgesinde işte ithalatçısı multimedya diye bir firma. Şu an okula gideceğim akşam gelince Windows'ta kurabileceğim çakma olup olmadığını kontrol etmek için bir program var mı?
Bu ssdyi tercih edebilirsin.(Masaüstüyse)

Pardon 😄

Ne sorunu yok ki? Adamın ocağını söndürür.
Ufak sorunları var evet ama aşırı derecede fazla değil. Hız dengesizliği ve sağlığın olduğundan biraz hızlı gitmesi. Kullanmaya devam ediyorum, bunlar dışında bende olan bir sorun yok.

Ya milyar defa anlattık milyar defa anlamadılar. Milyar birinci defa anlatayım:

1) Siz sorun yaşamadınız diye başkaları yaşamayacak değil. "Kronik sorunlu" demek büyük çoğunluğu sorunlu demek. Size gelen sorunsuz olan küçük kısımdan olabilir.
2) Burada "kullanıyorum sorun yok" diyenlerin %99.999'u SSD'yi kullanmıyor.
SSD kullanmak demek Windows kurmak, oyun oynamak, internette gezmek, film izlemek ders çalışmak değildir. SSD'yi yükte kullanmak, sürekli yazma işlemine maruz bırakmaktır. Siz, bahsettiğim şeyleri yaparak SSD'ye o kadar az veri yazıyorsunuz ki SSD 2 yıl sonra bile sıfır gibi duruyor. Bir sürü SSD "uzun kullanım" konusu var. 2 yıldır kullanıyorum sorun yok diye değerleri paylaşmışlar. Bakıyorum daha 8-10TB veri yazılmış.

SSD'yi çok az kullandığınızdan dolayı sorun ya oluşmuyor ya da oluşsa bile farkında olmuyorsunuz.

Sizin anlamadığınız, sizin 2 yılda yazdığınız veriyi 1 ayda, 1 haftada yazanlar var. Bu yüzden "Bu model kronik sorunlu. Almayın önermeyin." diyorsak almayın ve önermeyin. Ben kullanıyorum sorun yok demeyin.

1) Siz sorun yaşamadınız diye başkaları yaşamayacak değil. "Kronik sorunlu" demek büyük çoğunluğu sorunlu demek. Size gelen sorunsuz olan küçük kısımdan olabilir.
SSD kullanmak demek Windows kurmak, oyun oynamak, internette gezmek, film izlemek ders çalışmak değildir. SSD'yi yükte kullanmak, sürekli yazma işlemine maruz bırakmaktır. Siz, bahsettiğim şeyleri yaparak SSD'ye o kadar az veri yazıyorsunuz ki SSD 2 yıl sonra bile sıfır gibi duruyor. Bir sürü SSD "uzun kullanım" konusu var. 2 yıldır kullanıyorum sorun yok diye değerleri paylaşmışlar. Bakıyorum daha 8-10TB veri yazılmış.

SSD'yi çok az kullandığınızdan dolayı sorun ya oluşmuyor ya da oluşsa bile farkında olmuyorsunuz.

Sizin anlamadığınız, sizin 2 yılda yazdığınız veriyi 1 ayda, 1 haftada yazanlar var. Bu yüzden "Bu model kronik sorunlu. Almayın önermeyin." diyorsak almayın ve önermeyin. Ben kullanıyorum sorun yok demeyin.
Hocam sakin :D SSD'yi ben yük(?) altına sokmuyorum diye kullanmıyor muyum şimdi yani? Düşünceniz çok saçma, siz arabanızı hep dip gaz mı kullanıyorsunuz çok merak ediyorum ya da GPU'nuzu ve CPU'nuzu full %100 yükte mi kullanıyorsunuz?

Windows kurmakta, veri depolamakta, oyun oynamakta, internette gezmekte SSD'yi normal olarak kullanmaktır. Her daim yük altına sokmak, yazma işlemine maruz bırakmak normal bir kullanım değil, ekstrem bir kullanımdır.

Ben bu SSD'yi normal olarak kullanmaktayım ve veri yazma işlemi içinde kullanıyorum bir sorununu görmedim. İnternette bir sürü örneğinin olması benim sorununu görmediğimi değiştirmiyor. Ayrıca ürün bana hediye geldi, sırf para verdim diye savunmuyorum anlayacağınız.

Herkes sağlığının hemen gittiğinden bahsetmiş mesela internette ama daha %1 bile azalmadı benim cihazım. Kendi kullanımlarımızı, bu ürüne zaten sahip olan ve deneyimleyen kişilere soru soran bir insana aktardık, önermedik.

454353.png

Depremden dolayı bilgisayarıma erişemiyorum, en son ekran görüntüsünü bulabildiğim fotoğraf bu. 30TB ve üstü veri yazmış olmam lazım. Kafama göre kötü veya iyi de demedim. Kendi deneyimlerimi aktardım.

Hocam sakin :D SSD'yi ben yük(?) altına sokmuyorum diye kullanmıyor muyum şimdi yani? Düşünceniz çok saçma, siz arabanızı hep dip gaz mı kullanıyorsunuz çok merak ediyorum ya da GPU'nuzu ve CPU'nuzu full %100 yükte mi kullanıyorsunuz?

Windows kurmakta, veri depolamakta, oyun oynamakta, internette gezmekte SSD'yi normal olarak kullanmaktır. Her daim yük altına sokmak, yazma işlemine maruz bırakmak normal bir kullanım değil, ekstrem bir kullanımdır.

Ben bu SSD'yi normal olarak kullanmaktayım ve veri yazma işlemi içinde kullanıyorum bir sorununu görmedim. İnternette bir sürü örneğinin olması benim sorununu görmediğimi değiştirmiyor. Ayrıca ürün bana hediye geldi, sırf para verdim diye savunmuyorum anlayacağınız.

Herkes sağlığının hemen gittiğinden bahsetmiş mesela internette ama daha %1 bile azalmadı benim cihazım. Kendi kullanımlarımızı, bu ürüne zaten sahip olan ve deneyimleyen kişilere soru soran bir insana aktardık, önermedik.
Kendiniz söylüyor sonra kendiniz itiraz ediyorsunuz. "Herkes sağlığının hemen gittiğinden bahsetmiş" diyorsunuz. Ben ne demişim:
"Kronik sorunlu" demek büyük çoğunluğu sorunlu demek. Size gelen sorunsuz olan küçük kısımdan olabilir.
Sizdeki sorunlu değil diye sorunlu bir SSD'yi önermezsiniz. Sizin gibi kaç tane TR200 kullanıcısı gördük biz biliyor musunuz? Sorunlu olduğunu biliyoruz ki uyarıyoruz. Kronik olduğunu biliyoruz ki uyarıyoruz.

Ayrıca hayır efendim. Sizin kullanımınız normal kullanım olmuyor. Net bir şekilde açıklamama rağmen niye itiraz ediyorsunuz anlamıyorum:
Aynı fiyata alacağı başka bir modeli yıllarca, vaat edilen TBW ömrünü belki çok çok aşarak TB'larca tık demeden kullanacakken siz gidip kronik sorunlu SSD'nin vaat edilen TBW değerinin %10'u kadar veri yazıp sonra da "Ben kullanıyorum, sorun yok alın" diyemezsiniz.
Eki Görüntüle 1719571

Depremden dolayı bilgisayarıma erişemiyorum, en son ekran görüntüsünü bulabildiğim fotoğraf bu. 30TB ve üstü veri yazmış olmam lazım. Kafama göre kötü veya iyi de demedim. Kendi deneyimlerimi aktardım.
Bu nasıl bir ekran görüntüsü. Hiçbir değeri gözükmüyor SSD'nizin. Sorunsuz olduğunu nereden çıkardınız? Kaldı ki sizdeki sorunsuz olsa bile 2 defa yazdığım gibi bu modelin kronik sorunlu olduğunu ve önerilmemesi gerektiğini değiştirmiyor.

Aynı şeyi milyar defa yazıp milyar birinci defa SSD'den anlamayan birine anlatırken pek sakin olamıyorum.

Yine de haklısınız, kusura bakmayın.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı