Kiracı çıkmıyor

Para yok diyor. Ama çalışmaya devam ediyor.

Hocam aslında özgüvenlik bir durum yok kirasını vermedi hukuken bunun yolu dava açmaktır. Burada suçumuz hukuka güvenmiş olmamız. Hakim göz göre göre 2 kez davayı erteledi mesela. Kirasını vermemiş adam 2 sene boyunca. Davayı hala neden ertelersin ki? Mesela 1ay geçti dava bitti hala adliyeden memur bekliyoruz.

Hocam adam çıkmıyor diyorsunuz adam da öyle bir öz güven var ki kendine güveniyor kendi yeri olmamasına rağmen yerinizi gasp ediyor, burada size demek istediğim her devlette hukuk işe yaramaz insanların kafası farklı çalışır burada sizin doğru olanı yapmanızın hiçbir faydası olmazsa olduğunuz durum içinde yapmanız gereken şeyler değişmelidir. Biz korkutulmakla büyütülmüş insanlarız o yüzden o adama bir korku vermeniz lazımdı, kendinizi göstermeniz gerekirdi, hukuk işe yaramıyor kaybeden siz olmuşsunuz ve olmaya devam ediyorsunuz. O yüzden doğrularınızı biraz değiştirin doğru bir işe yaramıyorsa o doğru olmaktan çıkmıştır.

Hocam elektrikleri kapattırsanız adamın makineleri çalışmasa çıkmak zorunda kalır.

Kesinlikle rahat vermemeli.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam elektirikleri kapattırsanız adamın makineleri çalışmasa çıkmak zorunda kalır.
Abonelik kendi üstüne hocam ancak kendi kapatabilir.
Hocam adam çıkmıyor diyorsunuz adam da öyle bir öz güven var ki kendine güveniyor kendi yeri olmamasına rağmen yerinizi gasp ediyor, burada size demek istediğim her devlette hukuk işe yaramaz insanların kafası farklı çalışır burada sizin doğru olanı yapmanızın hiçbir faydası olmazsa olduğunuz durum içinde yapmanız gereken şeyler değişmelidir. Biz korkutulmakla büyütülmüş insanlarız o yüzden o adama bir korku vermeniz lazımdı, kendinizi göstermeniz gerekirdi, hukuk işe yaramıyor kaybeden siz olmuşsunuz ve olmaya devam ediyorsunuz. O yüzden doğrularınızı biraz değiştirin doğru bir işe yaramıyorsa o doğru olmaktan çıkmıştır.

Kesinlikle rahat vermemeli.
Hocam adam aşırı umursamaz. İş yerine bile arada sırada geliyormuş. Bunun mantık şu para vermeden kalabildiğim kadar kalayım. Bizim iş yeri gibi yerlerin aylık kirası 25-35bin arası. Adam kendine göre kafadan 700 800 bin TL kârda şuan. Parayı vermediği için icra davası da açtık adam üstüne 1 çöp bile kaydettirmemiş.

Abonelik kendi üstüne hocam ancak kendi kapatabilir.
Hocam o zaman arkadaşların dediği gibi kapı kilidi değiştirin. Nakliyecileri yanınıza alın. Birkaç güçlü tanıdık bulun ağır abi yanınızda olsun. Adamı arayın gelsin. Deyin çıkacaksın yoksa kapı kilidini değiştirdik makineleri vermeyiz. Nakliyeciye parasını vermeden kapıyı açmayın.

Avukata sordum. Adamın makinelerini koyacak resmi depocu bulamıyorlarmış. Depocular istemiyorlarmış. Zorla çıkarsak ne olur dedim suç dedi.
geçmiş olsun hocam, hukuk işlemezse işte insanlar bu hale düşüyor. yapılacak çok bir şey yok maalesef, adamın keyfine kalmışsınız ne yazık ki. siz fiziki müdahale etseniz iş iyice büyür, bu sefer sizi haksız çıkarır. aslında haklısınız ama ne yazık ki devlet insanların mülkünü korumuyor. ben de kiracımdan dolayı sıkıntı yaşadım, erken bir tarihte evleneceğimi söyledim kendisi çıkacağını söyledi. sonradan çıkmayacağım demeye başladı, evi boşaltmayacağını söyledi. ben de evlenirken başka ev kiraladım mecbuen. çocuk oyuncağı gibi sözleşmesi bitti ve evi kendiliğinden boşalttı, tekrar kendi evime taşındım. bir sürü stres, taşınma masrafı falan yaşadım. mülk sahipleri sanki zulmediyor gibi gösteriyorlar ama her durumda böyle bir şey yok. kiracının keyfine kaldığınız saçmasapan bir sistem. ciddi bir emlak sıkıntısı yaşanıyor ve bunu yönetemiyor devlet şuan. kiracılar yüzde 25 mevzusunu da iyi kullanıyor. komşusu 5bin tl'ye oturan yerde bin tl'ye oturan mı istersiniz, git mahkemeye ver 5 yıl çıkmam diyen mi...

tamamen popülist kararlarla kiracıyı haklı görüyor yasalar. kapitalist sistemde yaşıyorsak özel mülk en temel korunması gereken haktır. ama orman kanunlarıyla kiracıyla mülk sahibi kendi aralarında hallediyor. mahkeme sizi haklı da bulsa malın boşaltılması falan aylarca sürüyor. kiracı da zaten buna güveniyor. insanlar da bu ahlaksızlığa uygun yaşıyor maalesef. devlet de bu süreçte izliyor sadece. sizin özelinizde adamın gözünü korkutamıyorsunuz çünkü kaybedecek bir şeyim yok diye düşünüyordur. en kötü ne yapabilir ki diyordur. siz fiziksel müdahele etseniz mağdurum diye gezer, mahkemeye verir .😡

kolay gelsin cidden sıkıntılı bir durum

Yeni konular

Geri
Yukarı