Kiralık araç yaş sınırı

Eckpl

Decapat
Arkadaşlar merhaba. 20 yaşındayım b sınıfı ehliyetim var. İstanbul'da üniversite okuyorum. Arada bir haftasonları için araç kiralamayı düşünüyorum ama 21 yaşı doldurmak gerektiğini öğrendim. 21 yaş altında araç kiralama için bir yol bileniniz varsa yardımcı olabilir mi?

Belki yasal olmayan yollarla kirayalabilirsin. Kaza yaptığında Kasko ve sigorta işe karışmaz. Hem senin maliyetini hem de karşı tarafın maliyetini ödersin.

Bildiğim kadarıyla ehliyet 18 yaşında alınıyor ve stajyer ehliyet olayı 2 yıl sürüyor. Buradaki çoğu işletme stajyer ehliyetli sürücülere araba kiralamıyor (ya da kurallar bu yönde). Bu yüzden 20 yaş sınırı olabilir.

Avrupa'da 24 yaş isteyen firmalar bile vardı, 21 iyi bile bence. 18-19 yaşlarında hızlı gençler ile uğraşmak istemiyorlar demek ki. Genelleme yapabiliriz bence bu konuda. Ben de o yaşlarda öyleydim, çabuk sinirleniyordum trafikte fakat sonradan sonradan durgunluk geliyor çoğu insana.

100-200TL fazla verin ama gidin Avis, Sixt, Europcar gibi kurumsal yerlerden kiralayın. Mahalle arasında senetle iş yapan mafyalardan uzak durun. Yoksa size de bana yaptıkları gibi bozmadığınız arabanın parasını haciz yoluyla ödetirler. Öyle 500-1000 lira gibi masraf da değil 6500TL ödedim.

Sakın siz de senetle iş yapan yerlerden araba kiralamayın.

yolcu360 adlı siteden bölgenizdeki firmaları tarayın. Önünüze gelen seçeneklerde firmaların koşullarını hızlıca bir tarayın. Orada yaşınıza uygun olanı seçebilirsiniz. Bazı kişiler direkt elden veriyor sakın bulaşmayın. Kaskosuz araçlar oluyor onlar. Başınızı ağrıtır. Kurumsal çalışan, sadece kredi kartı ile ön ödeme alan firmalar var. Onlara yönelin.

100-200TL fazla verin ama gidin Avis, Sixt, Europcar gibi kurumsal yerlerden kiralayın. Mahalle arasında senetle iş yapan mafyalardan uzak durun. Yoksa size de bana yaptıkları gibi bozmadığınız arabanın parasını haciz yoluyla ödetirler. Öyle 500-1000 lira gibi masraf da değil 6500TL ödedim.

Sakın siz de senetle iş yapan yerlerden araba kiralamayın.
Bazı kurumsal firmalarda genç sürücü araç kiralama gibi bi durum var ama ek olarak ne kadar ücret istiyorlar hiç biri belirtmemiş tahmini ne kadar fark olur arada?

Yeni konular

Geri
Yukarı