Kırılan iPhone 13 masrafını kasko nasıl karşılar?

programmerr

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar hepinize iyi sosyaller.
Yaklaşık 1 ay önce MediaMarkt'tan iPhone 13 satın aldım. Oradaki adamın sözlerine inanarak, "abi kaskoyu yaptır yere at kır getir yaparlar" gibi bir söylemine inanarak 1 sene kasko yaptırdım. 3-4 gün önce telefonumu yere düşürdüm ve üstünden iş makinesiyle geçtim. Telefonun ekranı paramparça oldu ama birisi aradığı zaman vs ses geliyordu. Mediamarkta gittim ve bilmediğim için makineyle ezdigimi söyledim. Oradaki adam bunu kasko kabul etmez bunda ihmal var dedi fakat kaskoyu yaptırırken resmen bana kır getir yapsınlar gibi bir şey söylendi. Birkaç konu okudum ve telefonu yapılmayan çok insan varmış bu şekilde. Sizce telefon yapılır mı? Yapılmazsa tüketici hakem heyetine basvurayım mı? Cevaplarınızı bekliyorum.

Arkadaşlar hepinize iyi sosyaller.
Yaklaşık 1 ay önce MediaMarkt'tan iPhone 13 satın aldım. Oradaki adamın sözlerine inanarak, "abi kaskoyu yaptır yere at kır getir yaparlar" gibi bir söylemine inanarak 1 sene kasko yaptırdım. 3-4 gün önce telefonumu yere düşürdüm ve üstünden iş makinesiyle geçtim. Telefonun ekranı paramparça oldu ama birisi aradığı zaman vs ses geliyordu. Mediamarkta gittim ve bilmediğim için makineyle ezdigimi söyledim. Oradaki adam bunu kasko kabul etmez bunda ihmal var dedi fakat kaskoyu yaptırırken resmen bana kır getir yapsınlar gibi bir şey söylendi. Birkaç konu okudum ve telefonu yapılmayan çok insan varmış bu şekilde. Sizce telefon yapılır mı? Yapılmazsa tüketici hakem heyetine basvurayım mı? Cevaplarınızı bekliyorum.
Şansını dene, konu mankeni değil yani Hakem Heyeti.

Kasıtlı yaptığınızı belgeledilerse geçmiş olsun. Bireysel olarak sözleşmedeki kasko firması ile iletişime geçebilirsiniz.

Bir de kasko şartlarını ne kadar okudunuz, bir söze güvenerek bunu yaptınız da şartlarda "5000 TL masraftan fazla işlemlerde fatura tutarı iade edilir" tarzında madde bulunuyorsa enflasyona zaten yenilmiş olacaktınız.

Vallahi kasko sözleşmesi vs vermediler bana.Kaskoyu kabul ettik , adam sepete kaskoyu ekledi ödeme yaptık.Sart vs yazan bişey yok ortada , imzalamadık.Yani mantıken kimse aldığı bi telefonu 10 gün sonra bilerek parçalamaz herhalde.

L
Siz bilerek yapmadınız mı hocam?
Hayir şefim kesinlikle bilerek olmadı.Ben iş makinesi tamircisiyim.O günde biraz yogunluma denk geldi.Telefon cebimden düşmüş bende farketmedim.Forkliftle geri geri gelirken üstünden geçtim.Mediamarkt çalışanıda bu ihmale giriyor kasko karşılamaz vs dedi.İyi de bu kasko neyi karsiliyo o zaman ? Cebimden düştü deseydimde muhtemelen cebine niye koydun bu ihmal diyeceklerdi

L

Hayir şefim kesinlikle bilerek olmadı. Ben iş makinesi tamircisiyim. O günde biraz yogunluma denk geldi. Telefon cebimden düşmüş bende fark etmedim. Forkliftle geri geri gelirken üstünden geçtim. MediaMarkt çalışanıda bu ihmale giriyor kasko karşılamaz vs dedi. İyi de bu kasko neyi karsiliyor o zaman? Cebimden düştü deseydimde muhtemelen cebine niye koydun bu ihmal diyeceklerdi

Şimdi anladım hocam, konuda "kır getir dediler" diye vurgulayınca bilerek yaptınız sanmıştım.

Öncelikle sözleşmeyi talep edin, vermek zorundalar. MediaMarkt'a tekrar gidip kasko firmasının iletişim bilgilerini de alın, aradan satıcıyı çıkartın hocam.

Bu kasko firmaları ne zaman karşılıyor bir çözemedim. Doğal afette çözmüyor, ihmalde çözmüyor ne olunca yardımcı olacaklar?

Hocam siteden şimdi baktımda ürünüm kaskoya gitmiş ve şöyle yazıyor ;
"ÜRÜNÜNÜZ KASKO FİRMASINA ULAŞMIŞTIR.KULLANICI KAYNAKLI BİR SORUN YOK İSE YASAL İŞLEYİŞ BAŞLAYACAKTIR."

Kullanıcı kaynaklı bir sorun yok ise ? Şefim iyi de kaskoyu zaten kullanıcı kaynaklı sorunları karşılasın diye yaptırmıyo muyuz ? Arabana niye kasko yaptırıyosun ? Biyere vurursan şirket karşılasın diye.Kaskonun mantığı ne o zaman ? Valla çok garip işler ya

Hocam siteden şimdi baktımda ürünüm kaskoya gitmiş ve şöyle yazıyor;
"ÜRÜNÜNÜZ KASKO FİRMASINA ULAŞMIŞTIR. KULLANICI KAYNAKLI BİR SORUN YOK İSE YASAL İŞLEYİŞ BAŞLAYACAKTIR."

Kullanıcı kaynaklı bir sorun yok ise? Şefim iyi de kaskoyu zaten kullanıcı kaynaklı sorunları karşılasın diye yaptırmıyor muyuz? Arabana niye kasko yaptırıyosun? Bir yere vurursan şirket karşılasın diye. Kaskonun mantığı ne o zaman? Vallahi çok garip işler ya

Faturada "kasko" kelimesi geçiyor mu hocam? Bu işlerde çok saçma şeyler dönüyor, sözleşmeyi öyle ya da böyle talep edip okuyun. Haklarınızı ancak öyle savunabilirsiniz.

Geri
Yukarı