Kirlenen klavye nasıl temizlenmeli?

Daha fazla  
Arkadaşlar kullandığım klavyenin tuşları beyaz beyaz oluyor sildiğim zaman kir olduğunu fark ettim. Bunun çözümü var mı yoksa arada temizlemeli miyim? Nasıl temizlemeliyim?

Uzun süredir temizlenmediyse yaptığım şey şunlar öncelikle tüm tuşları çıkarıp temizleyip klavyenin aralarındaki tozlar ortaya çıkınca temizliyorum.

Su kullanma, tuşları söküp ufak bir fırçayla tozları alabilirsin, veya (Soğuk ayarda) bir fön makinesi ile tozları uçurabilirsin. Hava kompresörü vb. de kullanılabilir.

Tuşların rengi siliniyorsa yapabilecek bir şey yok, temizleme konusunda ise mekanik klavye kullanıyorsanız tüm tuşları söktükten sonra küçük boy boya fırçasıyla temizleyin, klavyenin aralarında kalan çıkmayan kirleri de kulak çubuğu yardımıyla temizleyebilirsiniz. Membran klavye kullanıyorsanız klavyeyi aşağı doğru silkelemek yeterli.

En güzel çözüm pc başında iken yiyip içmemek.
Ellerimi yıkamadan pc başına oturmam.
1 yıl'dır kullanıyorum ve ekipmanlarım da parmak izi dahi yok :)

Tuşların rengi siliniyorsa yapabilecek bir şey yok, temizleme konusunda ise mekanik klavye kullanıyorsanız tüm tuşları söktükten sonra küçük boy boya fırçasıyla temizleyin, klavyenin aralarında kalan çıkmayan kirleri de kulak çubuğu yardımıyla temizleyebilirsiniz. Membran klavye kullanıyorsanız klavyeyi aşağı doğru silkelemek yeterli.

Rengi silinmiyor sadece üst kısmı (harf sayı yazan kısımlar ve bazılarının yan tarafları) beyaz şekilde kir oluyor. En doğru tuşları temizleme nasıl olur?

Eller mi? Masaya kolum falan değiyor diye komple kollarımı yıkıyorum oturmadan :D

Dostum gusül al en iyisi 😂

Geri
Yukarı