Kısa kaleci olur mu?

Enesbg12

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, boyum 173. 16 yaşıma girdim. Kaleciyim. Bayağı çalışıyorum, haftada 5 gün. 11 yaşımdan beri amatör oynuyorum. 7 yaşımdan beri futbol ile ilgiliyim. Kalecilik konusunda küçükken de yetenekli olduğumu söylüyorlardı hocalarım ama boyum çok kısa kalecilik için ve hayallerime elimde olmayan bir neden yüzden başarısız olmak istemiyorum. Boyum sizce uzar mı, uzasa da yeterli olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar, boyum 173. 16 yaşıma girdim. Kaleciyim. Bayağı çalışıyorum, haftada 5 gün. 11 yaşımdan beri amatör oynuyorum. 7 yaşımdan beri futbol ile ilgiliyim. Kalecilik konusunda küçükken de yetenekli olduğumu söylüyorlardı hocalarım ama boyum çok kısa kalecilik için ve hayallerime elimde olmayan bir neden yüzden başarısız olmak istemiyorum. Boyum sizce uzar mı, uzasa da yeterli olur mu?

Boy sadece bir sayı.

Yeterince esneksen neden olmasın. Ayrıca boyunuz 4-5cm daha uzar diye tahmin ediyorum.

Jorge Campos
Meksika milli formasıyla 130 maça çıkan efsane kaleci Campos'un boyu yalnızca 1.68 idi.

Oscar Perez
44 yaşındaki Meksikalı kaleci halen Pachuca forması giyiyor. 24 yıldır profesyonel olan ''Tavşan'' lakaplı kalecinin boyu ise 1.72

Ve de belli bir uzama olur boyunda. Ve endişelenme teknik anlamda gelişirsen kalede devleşirsin.

Boy elbette bir sorun lakin, 16 yaşındasın gelişimin başlarında sayılırsın , bu seni demoralize etmesin, ben 17 yaşından sonra asıl uzamayı gerceklestirmiştim. 10-12 cm uzasan sorun olmayacak duruma gelirsin, sen devam et ve sakın moralini bozma

Yeni konular

Geri
Yukarı