Kışın motosiklet ehliyeti alınır mı?

Motoru şimdiden alın o zaman ne zararı var ki? Çadırını örter bir yerde saklarsınız :)
Biraz da huyumu biliyorum o yüzden almıyorum. Uzak mesafe gitmem ama spora vs. giderken kesin kullanırım o sırada da düşüp sıkıntı olmasını istemem. Kazadan sonra bir de polisle uğraşırız. Ama dediğiniz paranın değerini korumak için kesinlikle mantıklı.

Ben 2000'li yıllarda motorsiklet sürmeyi öğrendim ve yıllarca ehliyetsiz gezdim. (bunu örnek almayın tabi) her zaman tam ekipmanlı ve düzgün sürdüğüm için hiç takılmadım ama geçenlerde indirim görünce A alayım bari dedim :) ehliyetsiz yakalanma işi çok sıkıntı motor bağlanıyor çekiliyor otopark parası çekici parası yediğin ceza falan derken boş verin. kışın özellikle herkes senin gibi düşündüğü için kursların öğrencisi azalır ve genelde indirime giderler bunu değerlendir. yine aynı şekilde kışın fiyatlar düşer bunu da değerlendir şimdi ne almayı düşünüyorsan nisan mayısda en az %50 binecek üzerine emin ol. her ay en az %5-10 zam biniyor.

Ben 2000'li yıllarda motosiklet sürmeyi öğrendim ve yıllarca ehliyetsiz gezdim. (bunu örnek almayın tabii) her zaman tam ekipmanlı ve düzgün sürdüğüm için hiç takılmadım ama geçenlerde indirim görünce A alayım bari dedim :) ehliyetsiz yakalanma işi çok sıkıntı motor bağlanıyor çekiliyor otopark parası çekici parası yediğin ceza falan derken boş verin. Kışın özellikle herkes senin gibi düşündüğü için kursların öğrencisi azalır ve genelde indirime giderler bunu değerlendir. Yine aynı şekilde kışın fiyatlar düşer bunu da değerlendir şimdi ne almayı düşünüyorsan nisan Mayıs'da en az %50 binecek üzerine emin ol. Her ay en az %5-10 zam biniyor.

Ben de karar verdim artık gidip kursa kaydımı yaptıracağım. Sonuçta yağmurda çamurda bir şekilde kullanacağız kaçarı yok. En kötü ihtimal kalsam bile 4 defa sınav hakkım var. Birinden birinde geçerim diye düşünüyorum. Ehliyetsiz kullanmak konusunda benim de bir problemim yok. Ehliyetsiz gideceğim mesafe en fazla 2 km falandır o da spor salonuna kadar gider gelirim. Ama o sırada bir kaza olsa başımız ağrır. Herkes telefon elinde yürüyor millete iyiyim diyene kadar ambulans polis ne varsa toplanıyor başına. :)

Ben de karar verdim artık gidip kursa kaydımı yaptıracağım. Sonuçta yağmurda çamurda bir şekilde kullanacağız kaçarı yok. En kötü ihtimal kalsam bile 4 defa sınav hakkım var. Birinden birinde geçerim diye düşünüyorum. Ehliyetsiz kullanmak konusunda benim de bir problemim yok. Ehliyetsiz gideceğim mesafe en fazla 2 km falandır o da spor salonuna kadar gider gelirim. Ama o sırada bir kaza olsa başımız ağrır. Herkes telefon elinde yürüyor millete iyiyim diyene kadar ambulans polis ne varsa toplanıyor başına. :)
Kalmazsın öğretmenler sınavı uygularken hava şartlarına göre değerlendiriyor zaten. ek olarak yerler ıslak olsa da ehliyet alırken yaparken ve seni tehlikeye düşürecek tek şey engelden kaçış en fazla orada kontra verirken lastik kayar onu da yavaş yaparsın ses etmezler.
ek olarak kar yağışı olsa da Eğitim güzergahını özellikle temizletiyorlar eğitim güzergahında asla kar olmuyor emin ol. Sınav anında kar yağar o başka :) bilmiyorum o durumda ne oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı