Kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı hatası

Khrey

Decapat
Diğer açılan konulara nazaran benim bilgisayarımda bu hatayı aldıktan sonra ekran kapanıyor ve birazcık bekledikten sonra yine bu ekran çıkıyor karşıma. Ardından tekrar kararıyor böyle böyle tekrar ediyor. Bilgisayarın içine giremiyorum. (Fotoğraf yükledim)

Dosya Ekleri

• 20200928_214538.jpg
    20200928_214538.jpg
    72 KB · Görüntüleme: 111
O zaman ekran kartı büyük ihtimalle bozuk. Otomatik onarma ekranına geçiyorsa başlatabilirsiniz güvenli modda.

Maalesef tüm tuiları denedim BIOS için güvenli mod için ama tık yok bu mavi ekran 2 kere gelip ondan sonra siyah ekran da kalıyor.
BIOS'a girmeye çalıştığınızda neler oluyor? Ekran siyah mı kalıyor?

Çalışsa bile ekrana görüntü gelmiyorsa pek bir anlamı yok.

Evet ekran siyah kalıyor.

@Khrey o zaman donanımsal bir sorun söz konusu. İşin ehli olan bir bilgisayarcıya verin, zaten işin ehliyse yüksek ihtimalle GPU'da sorun olduğunu anlayacaktır. Muhtemelen reballing yapmayı deneyecektir, en kötü çip değişebilir. Ama şunu da belirteyim, reballing ve çip değişimi riskli bir işlem, ekrana görüntü gelmeme ihtimali var.

Ekran kartı zaten ekrana görüntü veriyor mavi ekranda. Sistemin açılışında anakart yapımcısının logosu düzgün mü gözüküyor yoksa beyaz noktalar yatay dikey cizgiler mi gözüküyor?

@Khrey o zaman donanımsal bir sorun söz konusu. İşin ehli olan bir bilgisayarcıya verin, zaten işin ehliyse yüksek ihtimalle GPU'da sorun olduğunu anlayacaktır. Muhtemelen reballing yapmayı deneyecektir, en kötü çip değişebilir ama reballing ve çip değişimi her zaman işe yaramayabiliyor.
Umarım bulabilirim ç
@Khrey o zaman donanımsal bir sorun söz konusu. İşin ehli olan bir bilgisayarcıya verin, zaten işin ehliyse yüksek ihtimalle GPU'da sorun olduğunu anlayacaktır. Muhtemelen reballing yapmayı deneyecektir, en kötü çip değişebilir. Ama şunu da belirteyim, reballing ve çip değişimi riskli bir işlem, ekrana görüntü gelmeme ihtimali var.
peki bu hata neyden kaynaklı olabilir

Ekran kartı zaten ekrana görüntü veriyor mavi ekranda. Sistemin açılışında anakart yapımcısının logosu düzgün mü gözüküyor yoksa beyaz noktalar yatay dikey cizgiler mi gözüküyor?

Sistem açılırken başlangıç logosu geliyor mu? Mesela Samsung sistem kullanıyorsanız Samsung logosu, Lenovo sistem kullanıyorsanız Lenovo logosu gibi.

Hayır logo gelmiyor bilgisayarı başlatıyorum siyah ekranda 1 dakikaya kadar duruyor ve ondan sonra bu mavi ekran geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı