Kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı hatası

Ar0x

Hectopat
Makaleler
5
Daha fazla  
Selam dün internette dolaşırken bilgisayar dondu ve başlıktaki hatayı verdi. Format attım düzelmedi bilgisayara hiçbir şekilde giremiyorum güvenli modda da açılmıyor ASUS logosu çıkıyor sonra 10 dk civarı siyah ekran sonra otomatik onarım bilgisayarınızı onaramadı CMD'ye scannowda yazdım işe yaramadı. Hiçbir şekilde çözemedim çözüm önerisi olan var mı?

Selam dün internette dolaşırken bilgisayar dondu ve başlıktaki hatayı verdi. Format attım düzelmedi bilgisayara hiçbir şekilde giremiyorum güvenli modda da açılmıyor ASUS logosu çıkıyor sonra 10 dk civarı siyah ekran sonra otomatik onarım bilgisayarınızı onaramadı CMD'ye scannowda yazdım işe yaramadı. Hiçbir şekilde çözemedim çözüm önerisi olan var mı?

Sabit sürücünüze bad sectör taraması yapın.
SSD ise S.M.A.R.T verilerini kontrol edin.

Bazen sürücülerden dolayı da böyle bir sorun olabiliyor. Geçenlerde arkadaşım aynı sorunla karşılaşmıştı ekran kartı sürücüsünü güncelleyip düzelmişti. Kesin çözüm de olmayabilir.

Yukarıdaki hocamın dediği gibi mavi ekran kodu işimize yarayabilir. Paylaşırsanız iyi olur.

Çoğunlukla disk kaynaklı olur. Sisteme mevcut disk üzerinden erişemediğinize göre Hiren's BootCD kullanmayı deneyebilirsiniz. Hiren's Boot kurmanız için harici bir USB belleğe ihtiyacınız var. USB'yi nasıl hazırlayacağınızı site kendisi anlatmış.

USB belleği hazırladıktan sonra BIOS üzerinden Boot kısmına gelip ilgili USB'ye en başa alacaksınız. Ardından Önyükleme tuşuna basıp sistemi açacaksınız.

Sistem açıldıktan sonra alttaki videoyu takip ederek program listesini açın. Burada Hard Disk Tools > Diagnostics klasörüne giriş yaptıktan sonra HDTune v2.55 yazılımını çalıştırın.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yazılım açıldıktan sonra üst sekmeden Error Scan kısmına gelin ve Quick Scan kapalı olacak şekilde Error Scan gerçekleştirin. Sonuçlara ek olarak Health sekmesinin görüntüsünü paylaşın.

Yeni konular

Geri
Yukarı