Kıskançlık ve Aşk

Önemli Biri

Centipat
İçimde ki bu iki duygu sürekli birbirleri ile çarpışıyor. Bir yanım kıskançlıktan bırakıp gitmek isterken, diğer yanım ondan bağını koparamıyor. Sanki bir parçam onunla bütünleşmiş gibi. Bu ilişki bu yolda ilerlerken ruhumu zehirliyor benim her geçen gün. Sağlıklı davranamıyorum ve düşünemiyorum. Kafam artık yeni şeyleri idrak etmekte zorlanıyor düşüncelerim arasında bunca sorun varken.
Onun için normal olan şeyler benim için kıskançlık haline dönüyor. Bu konuyu ne kadar ölçsek, tartsak da sonucunda benim bir şeyler yapmam gerekiyor her daim. Örneğin bırakamıyorum ; bu durumda kendimi törpülemeye çalışıyorum kıskançlığımın üzerine yürüyerek. Bunun normal olduğunu söylüyorum sürekli içimden ve iyi şeyler düşünüyorum. Bu işe yarıyor mu bilmem ama zamanla birlikte deniyorum sadece.

Son olarak da içimde ki kıskançlık sorununu oluşturan şey onun erkek dostlarıyla yakınlığı. Bunu da eklemek istedim.

Bilemiyorum tüm bu yaşadıklarımdan utanmam mı gerekiyor, ileride pişman mı olacağım bilemiyorum. Sadece hissettiğimi zamanın akışıyla sürdürüyorum. Büyüdüğümde çocukluk diyerek güleceğim anılar bırakıyorum belki de mazide.

Olması gereken nedir sizce?

Son düzenleme:
K ı s k a n ç l ı k
Denetlenmediği sürece kötü şeylere yol açabilecek hislerden bir tanesi. İleride bir olay olur ve o olay yüzünden pişman olup kafanızı duvardan duvara vurursunuz...

Bunu daha çok açıklayabilir misin?
Öncelikle cevabın için çok teşekkürler.

Daha da açıklamak gerekirse ben onun hayatına girmeden evvel bir kaç tane yakın erkek arkadaşları vardı. Bunlarla baya yakın hani omzuna yatıp uyumaktır, sarılmaktır, birbirine yakın oturmaktır, öpmektir, aşkım, bebeğim gibi hitaplar kullanmaktır vesaire. Bunları bu şekilde saymam çocukça belki bilmiyorum veya ben fazla takıntılıyım emin olamıyorum. Bu durum yetişme tarzından mıdır bilemem ama ona normal gelirken beni kıskandırıyor.

Arkadaşınız öncelikle sizin arkadaşınız, karınız ya da kızınız değil. İsterse herkesle yakın olabilir, maalesef buna bir şey yapamazsınız. Eğer ki içinizde ona karşı bir kuşku ve kaygı varsa bir süre sonra arkadaşlığın bitmesine sebep oluyor zaten bu durum.

Arkadaşınız öncelikle sizin arkadaşınız, karınız ya da kızınız değil. İsterse herkesle yakın olabilir, maalesef buna bir şey yapamazsınız. Eğer ki içinizde ona karşı bir kuşku ve kaygı varsa bir süre sonra arkadaşlığın bitmesine sebep oluyor zaten bu durum.
Bu durumda benim kıskançlık duygumu törpülemem gerekiyor sanırsam.

@Önemli Biri maalesef. Eğer ki siz onu seviyorsanız muhtemelen açıldığınızda sizi arkadaşınız olarak görüyordur, öyle diyecektir. Bu durumda da sizin yapmanız gereken şey onun yedeğine düşmemek için zor da olsa onunla olan ilişkinizi koparmaktır. Bu hayatta kolay bir şey de yok, yapacak bir şey de yok.

@Önemli Biri maalesef. Eğer ki siz onu seviyorsanız muhtemelen açıldığınızda sizi arkadaşınız olarak görüyordur, öyle diyecektir. Bu durumda da sizin yapmanız gereken şey onun yedeğine düşmemek için zor da olsa onunla olan ilişkinizi koparmaktır. Bu hayatta kolay bir şey de yok, yapacak bir şey de yok.
Siz biraz yanlış anlamışsınız sanırım.
O kişi sevgilim oluyor tam olarak. 🙂

@Önemli Biri anlıyorum. Yaşınız kaç bilemiyorum ama bir kıskançlık uğruna da bence ilişkinizi bitirmeyin. Sonuçta sadece sevgiliniz, babası ya da abisi falan değilsiniz. Kısıtlayamazsınız, bunu yapmaya hakkınız yok.

@Önemli Biri anlıyorum. Yaşınız kaç bilemiyorum ama bir kıskançlık uğruna da bence ilişkinizi bitirmeyin. Sonuçta sadece sevgiliniz, babası ya da abisi falan değilsiniz. Kısıtlayamazsınız, bunu yapmaya hakkınız yok.
Cevabınız için teşekkürler. Sanırım haklısınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı