Kitap alışverişi için site önerisi

Baran30

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Antalya/Turkey
İnternetten sıkça kitap alan biri olarak en ucuz hangi siteden kitap alışverişi yapabileceğim hakkında kararsızım. Çok seçenek var D&R, Kidega, Kitapyurdu, İdefix, BKM kitap vb. bir sürü var ben daha önce hep D&R'den kitap alışverişimi yapardım. Fakat sonradan pahalı olduğunu fark ettim diğer sitelerle karşılaştırınca. Sizin öneriniz ne olurdu? Bana BKM kitap ucuz gibi geldi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim bildiğim Kitapyurdu fena değil. Amazon'da bazı kitaplar öbür sitelere göre daha ucuz oluyor. Ben genellikle bu iki siteden alışveriş yapıyorum

amazon.com dan alabilirsiniz. Amazon Prime üyelerine bütün alışverişlerde kargo bedava oluyor. 5 gün önce 18 TL'ye İlber Ortaylının kitabını aldım 1 gün içinde özenli bir şekilde elime ulaştı. 8 TL'ye Prime üyeliği yaparak hem film, dizi izlersiniz hem de alcağınız kitaplara kargo parası vermeden uygun fiyatlarda sahip olabilirsiniz.

Eğer 1-2 kitaptan fazla kitap alacaksanız BKM'yi asla önermem. Zamanında 2 hafta kargoya vermediler. Ve bu durum 2-3 kez geldi başıma. Stoklarında kitap olmadığını satın alma sayfasında belirtmedikleri için toplu kitap alırsan hele ki içinden 2 3 tanesi stokta yoksa beklemekten çıldırırsınız.

D&R'da farklı fiyatta farklı satıcılar var. 15 TL'ye satılan bir kitabı, farklı satıcılardan 5 TL'ye kadar bulabiliyorsunuz. Yayınevleri, çevirisi, kapağı vs. değişiyor haliyle. Bana sorarsan kitabın çevirisi düzgün ve hatalı çeviriler yoksa gerisi mühim değil. Genelde ortalama 1 hafta içinde elinize ulaşıyor.

Diğer sitelerden alışveriş yapmadım, bilgim yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı