Kitap önerisi

Acı Rakı

Decapat
Daha fazla  
Selam, edebiyat hocamız 5 dersten 1 dersi kitap okuma saati yapacağını söyledi bu haftadan itibaren ve sizlerden kitap önerisi bekliyorum. Siyasi, devlet yönetimiyle ilgili veya yeraltı dünyasıyla ilgili kitaplar olursa çok sevinirim meraklıyımdır bu tür şeylere. Fiyat limiti yok.

Selam, edebiyat hocamız 5 dersten 1 dersi kitap okuma saati yapacağını söyledi bu haftadan itibaren ve sizlerden kitap önerisi bekliyorum. Siyasi, devlet yönetimiyle ilgili veya yeraltı dünyasıyla ilgili kitaplar olursa çok sevinirim meraklıyımdır bu tür şeylere. Fiyat limiti yok.
Yeryüzünün Lanetlileri

Frantz Fanon

Siyasi şeyleri boş verin, çok kitap okuyan biri değilseniz önce okuma alışkanlığı ve kitap sevgisi kazanmalısınız. Yani bir anda mein kampf okumak yerine önce dünya klasikleri ile başlayıp sevdiğiniz tarzları keşfedin.

Siyasi şeyleri boş verin, çok kitap okuyan biri değilseniz önce okuma alışkanlığı ve kitap sevgisi kazanmalısınız. Yani bir anda mein kampf okumak yerine önce dünya klasikleri ile başlayıp sevdiğiniz tarzları keşfedin.

Bir anda ağır kitaplardan başlarsanız. Hem okumaya üşenirsiniz, hem okuduğunuzu anlamazsınız, hem çok yavaş okursunuz ve kitaptan sıkılırsınız. Ayrıca sevdiğiniz tarzı belirlemezseniz ilk beğenmediğiniz kitapta bütün kitaplara küsersiniz.

Son düzenleme:
Kral öyle bir konuştun ki sanki yaşadığım süre boyunca ilk defa kitap açacağım. Siz tavsiye edin ben zaten pat diye almayacağım tüm önerilen kitapları. Araştırıp bakacağım biraz daha bana göre olanı alacağım. Biliyorum iyiliğim için söylüyorsunuz ama genelde okumaktan öyle abartılacak kadar üşenmem yani. Zaten sadece edebiyat dersinde okuyacağım haftada 1 kere o da 40 dakika zaten.

Kral öyle bir konuştun ki sanki yaşadığım süre boyunca ilk defa kitap açacağım. Siz tavsiye edin ben zaten pat diye almayacağım tüm önerilen kitapları. Araştırıp bakacağım biraz daha bana göre olanı alacağım. Biliyorum iyiliğim için söylüyorsunuz ama genelde okumaktan öyle abartılacak kadar üşenmem yani. Zaten sadece edebiyat dersinde okuyacağım haftada 1 kere o da 40 dakika zaten.

Böyle söyleyeceğini biliyordum, eğer kitap okumak istemiyorsan sadece derste okumak için alacaksan, otostopçunun galaksi rehberini öneririm. Kitap okumak tahmin ettiğinden daha güzel bir şey ama kimse okumuyor çünkü herkes; "ya ben bulurum kendime göre bir şeyler, zaten çok okumayacağım (eğer okursa pişman olacak), gibi düşünüyor ve sonra kapağını bile açmaya üşeniyor. Kendimden biliyorum, ben de senin gibi düşünerek başladım sonra bunu yenmem zor oldu ama başardığım için mutluyum. 600 sayfalık kitabı 1 günde okuyorum ve hızlı okuduğum için hiç sıkmıyor.

Yok kral hoca okumayanı görürse performansına düşük giriyor gözümüzün önünde. Rahat ol yani eninde sonunda okumak zorundayım ben o kitabı :D

Ben kitap okumaktan nefret eden birisiydim. Bu seneki edebiyat öğretmenimiz hayata bakış açımı değiştirdi resmen, ufku çok geniş ben de hep özeniyordum, çok ikna edici bir konuşması vardı ve bana oğlum sen Nihal Atsız oku, sana ondan performans notu vereceğim dedi; okumaya başladım. Şimdi de bir kitap daha önerdi, ona o kadar güveniyorum ki o kitabı daha okumadan sana önereceğim. Esir Şehrin İnsanları - Kemal Tahir.

Geri
Yukarı