Kitap önerisi

Mert_002

Centipat
Daha fazla  
Selam başlıkta gördüğünüz gibi kitap önerisi istiyorum ama ben şöyle kitaplar istiyorum. Hani bir ortamda çok bilen çok felsefe yapan insanlar var ya onlar gibi ne kadar boş bilgi olsa da öğrenmek istiyorum çok bilmiş gibi bana bu tür kitaplar önerebilir misiniz? Tarih kitapları dışında olursa sevinirim.

Selam başlıkta gördüğünüz gibi kitap önerisi istiyorum ama ben şöyle kitaplar istiyorum. Hani bir ortamda çok bilen çok felsefe yapan insanlar var ya onlar gibi ne kadar boş bilgi olsa da öğrenmek istiyorum çok bilmiş gibi bana bu tür kitaplar önerebilir misiniz? Tarih kitapları dışında olursa sevinirim.

Karamazov kardeşler olabilir orijinal cilt bulabilirsen onu al.

Martin Eden
Sinestezya

Aslında bahsettiğin ortamlarda işine yarayacak bilgileri dergilerden daha kolay öğrenirsin. Kitaplar daha çok bir konuda detaylı bilgi verirken dergiler gündelik hayatında kullanabileceğin bilgiler kazandırır. Örneğin tarihi bilgiler için All About History, uzay bilimleri için All About Space, farklı sistemlerin nasıl çalıştığını öğrenmek için How İt Works dergilerine bakabilirsin.

Benim sana tavsiyem kardeşim eğer müslümansan böyle arkadaş ortamlarında sorulan zor soruları cevaplamak için tefsir ve fıkıh kitapları alabilirsin , eğer bunlar ağır olur okurken sıkılırım dersen soru cevap şeklinde hazırlanmış kitaplar da var , Felsefe alanında ise İmam gazali ile İbn rüşd'ün karşılıklı cevap olarak yazdıkları 1-) Felsefecilerin maksatları ( İmam gazali ) , 2-) Filozofların Tutarsızlığı ( İmam gazali) , 3-) Tutarsızlığın tutarsızlığı ( İbn rüşd) . Şeklinde kitaplar önerebilirim kankacığım.

Yeni konular

Geri
Yukarı