Kitap Önerisi

Bence siz Dostoyevski'den bir giriş yapın. Alın Kumarbazı okuyun. Sonra gerisi gelir. Aman deyim karantinaydı bilmem kaç kilometreydi bulaşmayın.
Evet zevkime göre Dostoyevski öneren çok oldu. Sen nihai olarak Kumarbaz mı öneriyorsun? Kumar olayları falan çok ilgimi çekmiyor.

Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi.
1. attığımın konusu daha çok ilgimi çekti. aynı kitap adı olmasına rağmen neden konuları farklı? öğrenmek için soruyorum

Evet zevkime göre Dostoyevski öneren çok oldu. Sen nihai olarak Kumarbaz mı öneriyorsun? Kumar olayları falan çok ilgimi çekmiyor.

Kumarbaz kitabıyla başlamanı öneriyorum. Okuyunca neden önerdiğimi anlarsın. Hem Dostoyevski'ye giriş olarak en uygun kitaptır bence.

Amazon'a beyaz geceler yazınca farklı farklı kitaplar çıkıyor. Muhtemelen kapakları farklı diye ama emin olamadım. Mesela şu ikisinde farklı konular var, hangisini almak gerekiyor?
1- Amazon.com.tr

2- Beyaz Geceler: Hasan Ali Yücel Klasikler Dizisi : Fyodor Mihayloviç Dostoyevski, Barış Zeren: Amazon.com.tr: Kitap

Bu da güzele benziyor ama diğer kitaplar 20 TL iken bu 150 TL. neden bu kadar fark var? öğrenmek için soruyorum

Her zaman eğer varsa İş Bankası Hasan Ali Yüceli tercih edin. En iyileri ve ucuzları odur.

Kumarbaz kitabıyla başlamanı öneriyorum. Okuyunca neden önerdiğimi anlarsın. Hem Dostoyevski'ye giriş olarak en uygun kitaptır bence.

Her zaman eğer varsa İş Bankası Hasan Ali Yüceli tercih edin. En iyileri ve ucuzları odur.
Ama ilk olanın konusu daha çok ilgimi çekti. Aynı isimde olmasına rağmen neden 2 farklı konu var? Öğrenmek için soruyorum. Bu arada Kumarbaz'ı sipariş vereceğim profil resmindeki adamdan dolayı zevkimi iyi anlayıp iyi şeyler önerdiğine güveniyorum. Amazon'da yine 2 farklı Kumarbaz var, hangisini sipariş edeceğiz? Zahmet olmazsa link atar mısın direkt sipariş vereyim.

Okumadım, daha doğrusu okuduğum kitap sayısı bir elin parmaklarını hatta 3'ü bile geçmez.

DR Linki

Amazon Linki

Yazar aynı olduktan sonra içerik değişmez merak etmeyin. İsterseniz yanında Yeraltından Notları ve Beyaz Geceleri bir de Suç Ve Ceza'yı da alın almışken ama onları beğenmeme ihtimaline karşı sonraya da bırakabilirsiniz.
Kumarbaz'ı kesin sipariş veriyorum, 2. olarak Beyaz geceleri mi önerirsin yoksa Yeraltından notları mı? Bu arada çok teşekkür ederim

Son düzenleme:

DR Linki

Amazon Linki

Yazar aynı olduktan sonra içerik değişmez merak etmeyin. İsterseniz yanında Yeraltından Notları ve Beyaz Geceleri bir de Suç Ve Ceza'yı da alın almışken ama onları beğenmeme ihtimaline karşı sonraya da bırakabilirsiniz.

Ama ilk olanın konusu daha çok ilgimi çekti. Aynı isimde olmasına rağmen neden 2 farklı konu var?

Anladığım kadarıyla linklerdeki açıklamalardan bahsediyorsunuz. İlk linkde kitabın açıklaması varken ikinci linkte yazarın genel eserleri hakkında açıklama var.

Beyaz gecelerin konusu: Kadınlarla arası olmayan bir adamın Petersburg sokaklarında Beyaz Gecelerden birinde bir kadınla karşılaşması ve arkadaşlıklarının ilerleyişi.

Kumarbazın Konusu: Ona olan aşkından dolayı ölecek, kadın uçurumdan atla dese atlayacak şekilde aptal ve aşık bir adamın hikayesi bu da. Fransız, İngiliz ce Ruslar sanırsam Fransa'da gezideler ve kumara başlıyorlar. Olaylar kumar etrafında genişliyor ancak kumar sevip sevmemekle pek de alakalı değil kitap.

Beyaz geceleri mi önerirsin yoksa Yeraltından notları mı?

Yeraltından Notlar ağır gelebilir ince olmasına rağmen ve bu sizi yazara karşı soğutabilir ancak Beyaz Geceler bunu yapmaz. Buna göre siz karar verebilirsiniz. Ben ikisini de öneririm zaten ucuz kitaplar. Umarım beğenirsiniz. Rica ederim.

Albert Camus - Yabancı
Emile Zola - Hayvanlaşan İnsan
Gomçarov. - Oblomov

Yeraltından Notlar ağır gelebilir ince olmasına rağmen ve bu sizi yazara karşı soğutabilir ancak Beyaz Geceler bunu yapmaz. Buna göre siz karar verebilirsiniz. Ben ikisini de öneririm zaten ucuz kitaplar. Umarım beğenirsiniz. Rica ederim.
1- Amazon.com.tr

2- Amazon.com.tr

Bu ikisini sipariş verdim, doğrudur değil mi? Çok heves ettim, yanlış olmamasına adına teyit etmek istiyorum. Aklıma takılan tek şey ''Beyaz geceler, Bir hayalperestin anılarından'' diye farklı bir kitap daha var. İçeriği aynı ama kapağı cazip hale getirmek adına mı öyle yazmışlar?

Ama ilk olanın konusu daha çok ilgimi çekti. Aynı isimde olmasına rağmen neden 2 farklı konu var? Öğrenmek için soruyorum. Bu arada Kumarbaz'ı sipariş vereceğim profil resmindeki adamdan dolayı zevkimi iyi anlayıp iyi şeyler önerdiğine güveniyorum. Amazon'da yine 2 farklı kumarbaz var, hangisini sipariş edeceğiz? Zahmet olmazsa link atar mısın direkt sipariş vereyim.

Okumadım, daha doğrusu okuduğum kitap sayısı bir elin parmaklarını hatta 3'ü bile geçmez.

Kumarbaz'ı kesin sipariş veriyorum, 2. olarak beyaz geceleri mi önerirsin yoksa yeraltından notları mı? Bu arada çok teşekkür ederim.

Okumanızı tavsiye ederim umarım yaşınıza uygundur ben 10.sınıfta bitirmiştim şimdi 12.sınıfım şahsen tekrar okumayı düşünüyorum.

1- Amazon.com.tr

2- Amazon.com.tr

Bu ikisini sipariş verdim, doğrudur değil mi? Çok heves ettim, yanlış olmamasına adına teyit etmek istiyorum. Aklıma takılan tek şey ''Beyaz geceler, Bir hayalperestin anılarından'' diye farklı bir kitap daha var. İçeriği aynı ama kapağı cazip hale getirmek adına mı öyle yazmışlar?

Çoğu anlamda aynıdır kitaplar ama bu beyaz tasarımlı kitaplar hep en iyisidir. İyi çeviri, iyi tasarım, iyi kalite gibi gibi. Evet kitaplar doğru.

Geri
Yukarı