Kitap önerisi

Polisiye kitapları şu an ilgim çekmekte.

Yaştan alakası varmı'ki kitapların? 16 hocam.
Olmaz mı. Örneğin Suç ve ceza size çok ağır gelir.
Pal sokağı çocuklarını mutlaka okuyun. Muhteşem bir klasiktir. Felsefeye biraz ilgi duyuyor iseniz roman tadında sürükleyici Sofinin dünyasını okuyabilirsiniz. Bu kitapta antik yunan filozoflarından günümüze kadar bütün filozofları öğreniyor ve müthiş bir beyin fırtınası içinde kendinizi buluyorsunuz.
Polisiye tarzını sevdiğinizi göz önüne alarak stefen kinge başlayabilirsiniz. Bu konuda sizi aşırı içine çekecek kitapları Kara kule serisi, christine olabilir.

Size tavsiyem. Bir roman bir kişisel eğitim kitabı şeklinde giderseniz kitap okuma arzunuz azalmaz. Ağır klasikler için yaşınız daha genç diye düşünüyorum. Size sıkıcı gelirler. Daha sonra okumaya başlarsınız.

Klasik modern dizilerin çoğu popüler olanları ve kendine uygun olanları önerebilirim. Şu ana kadar beğenmediğim bir klasik modern diziler kitabı olmadı. Aynı şekilde Ali Hasan Yücel klasikler dizisini de önerebilirim.

Genelde manga, manhwa, novel falan okuyordum. Ancak şu an biraz da normal kitap okumak istiyorum. Okuduklarım Sherlock Holmes'ın 56 hikayesinin tamamı(en sevdiğim kitap), robinson cruse, sadako, güliverin gezileri, bozkurtlar genel olarak böyle kitaplar okudum. Bana önerileriniz var mı? normal kitap demek biraz garip oldu sanki. 😀
Harry Potter serisi.Her türlü seversiniz.

Düşünce ve fikir kitapları insanlara en büyük zenginliği ve gelişimi katan kitap türleridir.
Ve kitaplar...
insanların en iyi dostudur.

İnsan neyle yaşar? Karamazov kardeşler, suç ve ceza, altıncı koğuş, insanlığımı yitirirken, ezilenler, hayvanlar çiftliği.

Olmaz mı? Örneğin Suç ve ceza size çok ağır gelir.
Pal sokağı çocuklarını mutlaka okuyun. Muhteşem bir klasiktir. Felsefeye biraz ilgi duyuyor iseniz roman tadında sürükleyici Sofinin dünyasını okuyabilirsiniz. Bu kitapta antik Yunan filozoflarından günümüze kadar bütün filozofları öğreniyor ve müthiş bir beyin fırtınası içinde kendinizi buluyorsunuz.
Polisiye tarzını sevdiğinizi göz önüne alarak stefen kinge başlayabilirsiniz. Bu konuda sizi aşırı içine çekecek kitapları Kara kule serisi, christine olabilir.

Size tavsiyem. Bir roman bir kişisel eğitim kitabı şeklinde giderseniz kitap okuma arzunuz azalmaz. Ağır klasikler için yaşınız daha genç diye düşünüyorum. Size sıkıcı gelirler. Daha sonra okumaya başlarsınız.

Hocam yanlış anlamayın ama bence kitapların ağır gelip gelmeyeceğinin yaşla alakası yok(Birey 5 yaşında değilse). Bence kişinin yaşı değil olgunluğu önemlidir. Ve olgunluğuda bireyin gördüğü ve yaşadığı şeyler belirler.

Not:Bende 16.5 yaşındayım.

Geri
Yukarı