Kitap önerisi

tugra726

Picopat
Daha fazla  
Merhaba, 15 yaşındayım yaz tatili yaklaşıyor kitap okumayı sevmem. Çünkü kitap okumaktan zevk almam fakat çevremden "akademik anlamda başarının sırrı kitap okumaktır" gibi söylemler aldığım için kitap okumaya başlamak istiyorum. Çok ağır olmayan kitap önerilerinizi bekliyorum.

Merhaba, 15 yaşındayım yaz tatili yaklaşıyor kitap okumayı sevmem. Çünkü kitap okumaktan zevk almam fakat çevremden "akademik anlamda başarının sırrı kitap okumaktır" gibi söylemler aldığım için kitap okumaya başlamak istiyorum. Çok ağır olmayan kitap önerilerinizi bekliyorum.

Akademik anlamda başarının tek sırrı ders çalışmaktır. Kitap okumak kişiye kültür ve okuduğunu anlama katar. Kitap okumak iyidir, güzeldir.

1- Tongue Fu
2- Oğuz Atay'ın tüm kitapları (özellikle ''korkuyu beklerken'')
3- Simyacı
4- Harry Potter'ın tüm kitapları
5- Mucize

Peyami Safa'nın kitaplarına bakabilirsin.

İki çeşit kitap vardır biri kariyerine katkısı olacak kitap diğeri ise edebi kitaplardır bunlar birbirini tamlar her ikiside okunsa iyi olur edebi kitaplardan ilgi alanına göre okumalar yapabilirsin Sherlock Holmes, Otostopçunun Galaksi Rehberi, Modern Klasikler vb kariyerine katkısı olacak kitaplar ise daha çok sevdiğin şeyle alakalı kitaplar ne olabilir bu tarihe ilgin varsa tarih bilime ilgin varsa bilim kitapları.

Eğer ders anlamındaysa paragraf çözsende olur pek farkı olacağını sanmıyorum ancak yine de kitap okumak iyidir genelde bende dahil seveceğiniz türde bir kitap olursa kitap okumayı sevmeyen insanlar kitapa dalıyor tavsiyem ince kitaplar okumanız satranç iyi bir başlangıç olabilir herhalde.

Dune serisi. Tüm seti almana gerek yok, sadece ilk kitabı okuman bile yeter ve bayağı kalın bir kitap. Filmini izlediysen kıyaslama zahmetine bile girme. Cidden kötü yapılmış.

Yeni konular

Geri
Yukarı