Kitap okumaya nasıl başladınız?

mkataturk

Hectopat
Makaleler
1
Ben hep klasik kitap okurum. İlk okuduğum klasik kitap Sefiller'di. 1 hafta kendime gelememiştim sonra. Kitaplığım tamamen klasik ve felsefe kitaplarından oluşuyor diyebilirim. Yaşıtlarımın okuduğu "karantina" gibi kitaplar bana çok boş geliyor açıkçası.

Ben hep klasik kitap okurum. İlk okuduğum klasik kitap Sefiller'di. 1 hafta kendime gelememiştim sonra. Kitaplığım tamamen klasik ve felsefe kitaplarından oluşuyor diyebilirim. Yaşıtlarımın okuduğu "karantina" gibi kitaplar bana çok boş geliyor açıkçası.
Başlamadım.

Tarihi roman okuyarak başlamıştım. Şimdi tarih kitapları, denemeler, dünya ve türk klasikleri ve biyografi okuyorum.

Ahmet Ümit, Yaşar Kemal, George Orwell gibi yazarların kitaplarını ve o tarza yakın kitapları okuyorum genel olarak. Benim de yaşıtlarım "Karantina" tarzı kitaplar okuyor, aynı yaşta mıyız yoksa? 😁

Arkadaşım stephen king romanlarını okuyordu bana korku romanı demişti ben de kitaptan nasıl korkulur diye merak edip başlamıştım. Stephen king'in çoğu romanını okudum.

Jules Verne'nin "Dünyanın Merkezine Yolculuk" kitabını bana zorla okutmaya çalışıyorlardı fakat hiç de beklemediğim bir şekilde ilk 10 sayfadan sonra kitap hoşuma gitti ve her gün uyandığımda 50 sayfa okuyarak kitabı bitirdim. Daha sonra diğer Jules Verne kitaplarını okudum, onlardan sıkınca Sherlock Holmes okumaya başladım ve şimdi bütün Sherlock Holmes hikaye ve romanlarını bitirmek üzereyim. 🙂

Notre Dame'ın kamburunun sadeleştirilmemiş orjinal çevirisini resmen ıkınarak okumuştum. Çok ağırdı ve küçüktüm. Ama kesinlikle değdi, harika bir kitap. (Ikınarak dediğime bakmayın 1 hafta ya olmuştur ya olmamıştır.) Klasiklere öyle başlamıştım. Ama ilk kalın kitabım Huckleberry Finn'in maceralarıydı.

Geri
Yukarı