17 yaşında kitap okumaya başlamak

BayramS

Kilopat
Daha fazla  
17 yaşındayım. Yaşıtlarım çok kitap okurken ben şuana kadar doğru dürüst 3-5 kitap anca bitirmişimdir. Biraz pişmanım açıkçası. Hangi kitaplarla başlayayım ? Ne türler güzel olur ? Önerebileceğiniz kitapları bekliyorum.

Sevebileceğin herhangi bir tür verirsen yardımcı olmaya çalışırım. Küçük Prens okuyabilirsin mesela. Hemen çok sayfalı kitaplardan başlarsan isteğin azalır canın sıkılır. Kısa ve ÖZ, her kitle için olan kitaplardan önerebilirler arkadaşlar da.

Macera, aksiyon, suç gibi kitaplar daha çok ilgimi çeker diye düşünüyorum. İllaki bunlardan biri de olmasına gerek yok tabi.

Sadece al ve oku. İlgini çektiğini düşündüklerinle başla. Bunu belli bir kitap türü ile sınırlandırma hatta. Her tür kitaba bir göz gezdir. Bir süre sonra zaten kendi zevkini keşfetmiş olacaksın.

Her insanın zevkleri farklıdır, farklı şeylerden keyif alır. Burada ben seviyorum diye polisiye okumanı söylersem yanlış olur. Eline geçen her kitabı oku ve kendi zevklerini ve sevdiğin türleri kendin keşfet. Daha sonra insanlardan tavsiye alırsın.

Kitap okumanın yaşı olmaz. Hele başlamanın hiç yaşı olmaz. Kitap önerisi çok sağlıklı bir şey değildir öncelikle bunu söyleyeyim tabi yeni başladığın için yardımcı olunabilir. Kendi zevklerini bulman gerekiyor ama en önemlisi bu. Şuan sana tavsiyem internette kitap satan yerlerden kitaplara bak arka kapaklarında ki yazılardan konusunu anla. Konu özetini seversen kitaba başlarsın.

Ha illa tavsiye ver diyorsan Harry Potter kitapları ile başlayabilirsin. Tabi kült yapımları asla okumamazlık yapma. Örneğin Suç ve Ceza kitabını oku. Mai ve Siyah kitabını oku.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı