Kitap yüzünden disipline gidilir mi?

InterficOfficial

Femtopat
Okula okuma dersinde bir kitap götürdüm. Derste bir şey oldu hoca kitabı istedi. Yanındaki götürdü hoca kitabın arkasını okudu ve cinsel içerikli kitap dedi ve aldı. Teneffüste gittim istedim çıkışta al dedi. Sonra ders zili çaldı hoca getirdi kitabı ve bir daha getirirsen disipline veririm dedi. Sizce disipline verebilir mi bu sebeple? Bence saçma.

Son düzenleyen: Moderatör:
Okula okuma dersinde bir kitap götürdüm. Derste bir şey oldu hoca kitabı istedi. Yanındaki götürdü hoca kitabın arkasını okudu ve cinsel içerikli kitap dedi ve aldı. Teneffüste gittim istedim çıkışta al dedi. Sonra ders zili çaldı hoca getirdi kitabı ve bir daha getirirsen disipline veririm dedi. Sizce disipline verebilir mi bu sebeple? Bence saçma.
İlk başta haberin olmadığını varsayarak seni uyarmış, bir daha olması durumunda cezalandıracağını söylemiş. Eğer cinsel içeriğin detayı fazla ise disipline verme yetkisi var. O kitabı okula götürme veya cinsel içeriğin hafif olduğunu hocaya kanıtla.

Uygunsuz içerikli bir kitap ise verebilir diye düşünüyorum. Geçerli bir gerekçesi var ise kitabı getirmeyin olsun bitsin. Ama uyduruyor ise bir problem olacağını sanmam. Sonuçta gerekçe sunması gerekecek. Açıkçası riske girmeyin derim.

Kitap okuma. Bu ülkede kitap okumak suç.
Bu arada acaba o kitabın "cinsel içerikli" olduğunu nasıl biliyordu? Her gördüğü kitabı alıp incelediğini sanmıyorum.

Disipline bir güzel verebilir. Yaşadığım olaydan bahsettiğim mesajları alıntılayayım.
Metro 2033'tü yanlış hatırlamıyorsam. Kitap değil, okumam olaydı. Başkaları gibi konuşup dersi dinlemesem sorun yoktu. Hoca sorunluydu.

Tek hocaydı. Başka hocaların başka kötülükleri de oldu ama kitap okumaya disipline yollayacak seviyeye çıkmadı hiçbiri.
Satranç oynamama bir şey demeyen hocam oldu. Direkt kendisi ile satranç oynayıp dersi kaynattığım hocam oldu. Derste masanın üzerine oturduğum, hatta yılın ilerleyen zamanlarında onun da gelip oturduğu, beraber mobil oyun oynadığımız hocam da oldu. İnsanlık başka bir şey.
Kitap okuma. Sonra disipline gidiyorsun. Tecrübeyle sabit.
Adam bulursan satranç oyna. Bulamazsan test çöz.
Derste kitap okuduğum için disipline gitmiştim.
Kitap okumak yerine diğerleri gibi boş boş konuşup gürültü yapsam disipline gitmeyecektim.
Güzel bir kitaba bir şekilde denk gelince başlıyorsunuz zaten. İlkokulda Jules Verne'nin kitapları ile başladım herhalde. Sonrasında kitap okuduğum için disipline gitmeye kadar gitti iş.

Yeni konular

Geri
Yukarı