Toplu disiplin cezası

Suç değil ama durduk yere de koridorda tekbir getirmez. Bu tarz insanlar genelde huzursuzluk çıkarmak isteyen öğrenciler oluyor, her okulda vardır bunlardan mutlak. Bir gün bağıra bağıra şarkı söylerler diğer gün dini alet ederler.
Mesajımı eksik alıntılamışsınız. Durumda bir tutarsızlık olduğunun farkındayım zaten. Ama yine de tekbir getiren kim diye disiplin soruşturması yürütmek komik geldi :D

Konuyu çok uzatmak istemiyorum. Okul çıkışında sınıftan çıkarken birileri tekbir getirmeye başladı. Hemen ardından merdivenden müdür yardımcıları, rehber öğretmeni ve müdür geldi. Bizi sınıflara geri çıkarttılar (2 sınıfız bu arada) bazıları aradan kaynadı ve gitti. Elimize kağıtlar verdiler. Ve bizden kimlerin bağırdığını yazmamızı veya ne gördüğümüzü yazmamızı istediler. Eğer kimlerin bağırdığını söylemezsek hepimizi disipline vereceklerini belirttiler. Sizce ceza alır mıyız veya itiraz etme hakkımız var mıdır? Ben şahsen polis olmak istiyorum. Sicilime ceza işlenmesi benim için her şeyin bitmesi anlamına gelir.

Bir avukata sor bence.

Birincisi eğer siz yapmadıysanız hiçbir şekilde disiplin cezası alamazsınız. İkincisi ise tekbir getirince neden disiplin cezası verilsin?

Öğrenciler zaten sıkıntılı tipler. İdare de bu konuyu siyaset ile bağlıyor okul idaresinin de akıl sağlığını sorgulamak lazım.

Geri
Yukarı