Kıyamet kopacak mı?

Doğru mu?

• Oy verenlerin toplamı
    106
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İslamiyete göre küçük kıyamet alametlerinin %95'i gerçekleşti. Büyük alametlerde -güneşin batıdan doğması- Allah'ın belirlediği zamanda gerçekleşecektir. Kıyamet zamanı veren küfre girer. Gaybı Allahtan başka kimse bildiğini iddia edemez. Ayrıca gerçekten iyi ve doğru bir müslüman olarak yaşayan insanlar üzerine kıyamet kopmayacaktır.

İslamiyete göre küçük kıyamet alametlerinin %95'i gerçekleşti. Büyük alametlerde -güneşin batıdan doğması- Allah'ın belirlediği zamanda gerçekleşecektir. Kıyamet zamanı veren küfre girer. Gaybı Allahtan başka kimse bildiğini iddia edemez. Ayrıca gerçekten iyi ve doğru bir müslüman olarak yaşayan insanlar üzerine kıyamet kopmayacaktır.
Hocam peki neye dayanarak %95 dediniz?

...
Hey! Bak, işçi tulumu giymiş umut!

İsterse uçsun turnalar, isterse gitsin gökyüzü;
Alıp kanatlarına bulutlarını rüzgarın...

Diyesim geldi... 🙄

Hocam peki neye dayanarak %95 dediniz?
Muhammed aleyhisselam'ın sahih hadislerinde açıkça bellidir. Ben bir müslüman olarak hadislere inandığım için kesin konuşabiliyorum. Biraz araştırırsanız bulabilirsiniz. YouTube'de bir dolu sohbet var. :)

Bir görsel kanıtı, rica ederim araştırıp bir şey söyleyin.
Paylaşım yapan hesap sürekli böyle ilginç konularda yalan haberler yapıyor. Daha öncede bir çok yalan haberini gördüm pek kafanıza takmayın. Kıyametin kopmasına gelicek olursak bu sizin inancınızla alakalı. Buna inancınız varsa eğer zaten Allah kıyametin vaktini daha önceden bildirir mi? Bir çok ayettede yazıyor kıyamet vaktini sadece Allah bilir. yarında kopabilir, 1000 sene sonrada.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı